سیاسی

تحریم یکی از فرصت‌های بزرگ و تاریخی برای ایران است

پنل اس ام اس هیرو

به  گزارش خبرنگار  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه،  سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز یکشنبه ١٩ بهمن در پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری که در سازمان بسیج مستضعفین برگزار شد در جمع خبرنگاران گفت: امروز رویداد بسیار امید بخشی را در این نمایشگاه ملاحظه می‌کنیم و آن هم شکوفایی استعداد‌هایی است که به وفور در جامعه ما وجود دارد. در کنار نیاز‌هایی که کشور ما برای پیشرفت دارد و در عین حال تحریم‌های اقتصادی، صنعتی، علمی و فناوری که علیه کشور ما به وفور وجود دارد، همه دشمنان ما هم تلاش می‌کنند تا همه روزنه‌های پیشرفت را بر ما ببندند.

وی ادامه داد: به همت جوانان اندیشمند و پر تلاش که جهاد علمی و فناوری را در مسیر پیشرفت کشور قرار داده‌اند، امروز می‌بینیم بسیاری از محصولاتی که پیش از این باید از کشور‌های خارجی وارد می‌کردیم و ما را به کشور‌های دیگر وابسته می‌کرد، امروز به دست جوانان تلاشگر و دانشمند ما که در عرصه جهاد علمی تلاش می‌کنند در حال ساخته شدن است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ما در حال پیشرفت هستیم، اظهار کرد: ما در حال قطع همه وابستگی‌ها هستیم و به نظر ما تحریم یکی از فرصت‌های بزرگ و تاریخی برای کشور بزرگ ایران است و نه یک فرصت برای مقطعی از زمان. امروز این تحریم‌ها به فرصتی برای تحریک انگیزه‌ها و اعتقادات و باور‌های مردم ما تبدیل شده و به مفهوم واقعی یک تلاش بی وقفه‌ای برای قطع همه نیاز‌ها ایجاد کرده است.

وی افزود: ما نمی‌توانیم و نباید به هیچ کشوری نیازمند باشیم. ما با همه کشور‌های جهان متفاوت هستیم، ما تحت تحریم جهانی هستیم و هیچ کس به ما کمک نمی‌کند. حتی دوستان ما در بهترین حالت فقط با ما دشمنی نمی‌کنند؛ اما هیچ کس غیر از مردم کمک نمی‌کنند که این کشور بر روی پای خود بایستد.

سرلشکر سلامی گفت: جوانان ما این معنا را یاد گرفته اند که باید به ذهن‌های خود تکیه کنند و دست‌شان بر زانو‌های خود باشد. قائم و مستحکم بایستند تا آرزوی دشمنان ما را دفن کنند. این حرکت که امروز مشاهده کردیم آرایش جهادی بسیجیان ما است برای پیشرفت‌های علمی و فناوری نه در سطح محصولات ساده و پیش پا افتاده، بلکه پیچیده‌ترین قطعات و فناوری‌های مورد نیاز کشور.

وی ادامه داد: در سطح کشور ما یک شور فوق العاده‌ای وجود دارد که نمونه‌های آن را در این‌جا مشاهده می‌کنید. آرایش مردم ما برای عبور از تحریم، آرایش جامعه ما برای غلبه بر دشمن و آرایش مردم ما برای تامین نیاز‌ها، واقعاً جهادی و جدی است. ما مطمئن هستیم که فرمول ما برای عبور از مسائل جاری همین همت و عزمی است که در این نمایشگاه شاهد آن هستیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا