ورزشی

تم اعتراض در دربی خوزستان هم پر رنگ بود 

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1735952/34

زمان: 11:21  
1399/11/18

بازدید: 3,854

دربی خوزستان بین تیم های صنعت نفت آبادان و فولاد با نتیجه مساوی یک بر یک خاتمه یافت. گل رضا خالقی فر در این بازی خیلی زود توسط موسی کولی بالی پاسخ داده شد و در نهایت دو تیم امتیازات بازی را تقسیم کردند. 

به گزارش”آلانه”، داور این بازی عبدالنبی پورخلف بود که اگر علیرضا فغانی هم بازی را قضاوت می کرد شاید با اعتراضات سرمربی دو تیم همراه می شد؛ گویی که فوتبال ما ومربیانش به اعتراض عادت کرده اند. البته تصاویر ضبط شده در این بازی نشان می دهد بیشتر اعتراضات از سوی نیمکت فولاد بوده ودر نهایت هم داور برای آرام کردن جو بازی مجبور شد به جواد نکونام کارت زرد نشان دهد. 

 

بدون شک روزی که فوتبال ما به این نتیجه برسد که داد و بیدادهای کنار زمین نقشی در بهتر کردن بازی تیم نخواهد داشت و داوری را تحت تاثیر قرار نخواهد داد یک گام رو به جلو خواهد برداشت؛ به این خاطر تیم باید آنی را بازی کند که تمرین می کند و همه این نیرو باید در تمرین برای بهتر شدن و بهتر شدن صرف شود و از سویی داور اگر با اعتراض های مکرر بازیکنان و مربیان دو تیم همراه نشود بدون شک با تمرکز بالاتری قضاوت خواهد کرد و کمتر مرتکب اشتباه می شودو این به سود همه تیم هاست. البته نمی شود اشتباهات داوری در فوتبال ایران را نادیده گرفت و گفت همه اعتراضات کادر فنی تیم ها بی دلیل است به خصوص که تکنولوژی VAR هم در فوتبال ایران وجود ندارد اما اعتراض در فوتبال ایران به داوری به تم تبدیل شده است و گویی با شروع بازی بیشتر مربیان خود را موظف می دانند به داوری اعتراض و داور را تحت تاثیر قرار دهند که این رفتار بدون شک حرفه ای نیست و همانند بازیکنی است که در محوطه جریمه حریف تمارض می کند تا برای تیم خود پنالتی بگیرد. شاید جواد نکونام و سیروس پورموسوی جز این دسته از مربیان نباشند اما فوتبال باشگاهی و داوران لیگ برتر از این همه اعتراض خسته اند و دیدیم که در جام ملت ها و در بازی ایران – ژاپن اعتراض به داوری که نشات گرفته از فرهنگ فوتبال باشگاهی است چه موقعیت طلایی را از فوتبال ایران گرفت.

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا