سیاسی

اولویت‌های سایبری «جو بایدن»، رئیس جمهور جدید آمریکا

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه مجلس گروه سیاسی باشگاه آلانه، به نقل از مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات سیاسی این مرکز در گزارشی با عنوان «اولویت‌های سایبری جو بایدن رئیس‌جمهور جدید آمریکا» آورده است:

خلاصه:

«بازطراحی ساختار سایبری آمریکا و به ویژه احیای بخش‌هایی که در دوران ترامپ حذف شده بودند، به منظور تحقق بازدارندگی سایبری، نخستین اقدام بایدن در ایجاد هماهنگی و تسهیل روابط میان بنیاد‌ها و آژانس‌های سایبری است. ایالات متحده در دوران بایدن در رویارویی با چین، به دنبال یک اجماع سایبری-تجاری به روز و مؤثر خواهد بود. رئیس جمهور جدید ایالات متحده، در برابر روسیه رویکردی سخت اتخاذ می‌کند و از طریق همکاری مؤثر با بخش خصوصی و متحدان سیاسی به ویژه اتحادیه اروپا، برای محافظت از داده ها، حریم خصوصی، موضوع شبکه‌های اجتماعی و همچنین زیرساخت‌های حیاتی آمریکا و امنیت انتخابات، لوایح جدیدی تدوین و اجرایی خواهد کرد.

جو بایدن در مقابله با ایران، از یک سیاست فشار حداکثریِ تهاجمی خشونت آمیز به رهبری افراطیونی مانند جان بولتون و برایان هوک به یک روند تدریجی نفوذ بر بستر علاقه‌های فرهنگی و ارتباطات ورزشی و فناورانه با حضور ایرانی آمریکایی‌ها روی می‌آورد. پروژه مشروعیت سازی بین المللی برای فشار حداکثری و اتکا بر تنش‌های اجتماعی و شکاف‌های اقتصادی به منظور دوقطبی سازی‌های هوشمند ملت-دولت با هدف تولید نارضایتی از وضع زندگی در ایران برنامه احتمالی آمریکایی‌ها در این حوزه خواهد بود. شاید بتوان راهبرد جدید را «نفوذ تحریم محور» نامید».

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا