ورزشی

وقتی تندروها آینده تراکتور را دستکاری کردند!

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1735754/47

زمان: 14:13  
1399/11/17

بازدید: 4,851

بازی برگشت برای یحیی؛آرزوی موفقیت برای تراکتور

تراکتوری ها بعد از باخت به پرسپولیس، می‌گفتند که چرا یحیی برای حریف آرزوی موفقیت کرد؟ همین موضوع زمینه ساز اخراج او از تیم نیز شد اما گل محمدی دیروز هم برای تیم تبریزی آرزوی موفقیت کرد.

به گزارش “آلانه”، یحیی گل محمدی دوران موفقیت آمیزی در تراکتور نداشت اما اوضاع در تبریز برای او می‌توانست جور دیگری هم پیش برود. در نیم فصل اول به دلیل محرومیت از نقل و انتقالات، تیم او را بازیکنان جوانی تشکیل دادند که برای اولین بار در لیگ برتر به میدان می‌رفتند اما در نیم فصل دوم اوضاع متفاوت بود. مهدی مهدی پور، احسان پهلوان و دانیال اسماعیلی فر به عنوان سه ستاره فوتبال ایران، به خاطر رابطه خوب با یحیی جذب تراکتور شدند و چند بازیکن دیگر هم آمدند و از همان بازی اول، تاثیر خود را نشان دادند؛ تراکتور 3 – استقلال خوزستان 0.

 

 

تیم سرخپوش تبریزی متحول شده به نظر می‌رسید اما در گام دوم آن ها به پست پرسپولیس خوردند؛ مدافع عنوان قهرمانی، صدرنشین کنونی و پرستاره ترین تیم لیگ برتر. با این حال تراکتور نمایش آبرومندانه ای را ارائه کرد و در نهایت با دو گل مغلوب حریف تهرانی شد. در مصاحبه بعد از بازی، گل محمدی ضمن قبول شکست، برای تیم رقیب آرزوی موفقیت کرد و همین موضوع تبدیل به یک جنجال بی نظیر در فضای رسانه ای هواداران تراکتور شد.

 

فارغ از انتقادات عادی (که البته همان ها هم عجیب بودند)، برخی از نظرات رادیکال هم وجود داشتند که می‌گفتند شکست تیمشان به خاطر علاقه ای است که یحیی گل محمدی به پرسپولیس دارد. آن ها از مدیران وقت باشگاه درخواست اخراج یحیی را داشتند و سرانجام پس از تساوی با نمایش درخشان مقابل استقلال، مدیرعامل وقت برای جلب نظر تی تی ها، گل محمدی را به در خروجی باشگاه هدایت کرد. در نهایت تراکتور با سرمربی مورد علاقه هواداران یعنی ارطغرل ساغلام نیز به جایی نرسید و اتفاقا در میان تیم هایی بود که برای فرار از سقوط می‌جنگیدند.

 

 

حالا سه سال از آن روزها می‌گذرد و گل محمدی با موفقیت هایش در شهرخودرو و پرسپولیس نشان داده که مدیران و هواداران باشگاه تراکتور در آن زمان اشتباه می‌کردند. او سال گذشته در اولین بازی به عنوان سرمربی پرسپولیس، یک باخت دو گله را به تراکتور تحمیل کرد و حالا در تبریز انتقام روزهای سختی که برایش رقم خورده بود را گرفته. با یک نمایش جذاب، هجومی و پر از موقعیت؛ همان چیزی که تی تی ها به شدت نیازمندش هستند.

 

اما نکته جالب کار نه در زمین مسابقه بلکه در اتاق کنفرانس خبری ورزشگاه یادگار امام رقم خورد. جایی که یحیی گل محمدی به رسم ادب، پس از تشکر از تیم داوری، برای تیم رقیب یعنی تراکتور هم «آرزوی موفقیت» کرد. همان کاری که سه سال پیش نیز انجام داده بود اما این بار واکنش ها متفاوت بود. یعنی در واقع هیچ واکنشی به این صحبت انجام نشد چرا که یک امر عادی در دنیای فوتبال است.

 

 

البته آن زمان تراکتوری ها اعتقاد داشتند که یحیی گل محمدی باید موضع سفت و سخت در قبال شعارها علیه این تیم در ورزشگاه آزادی بگیرد که این اتفاق رخ نداد. اما حتی اگر روز گذشته هم در ورزشگاه یادگار امام هواداران حضور داشتند و شعاری علیه پرسپولیس سر داده می‌شد، بعید است که گل محمدی در کنفرانس خبری به آن اشاره می‌کرد. شاید موضوع آن موقع به قدری حاد نبود که کار را به جدایی برساند.

 

یحیی در تمام این سال ها یک مربی محترم، مودب و آرام بوده که اخیرا با صحبت هایی شبیه به بهانه گیری، عده ای را ناامید کرده بود اما حالا به نظر می‌رسد به همان خوی قبلی بازگشته است. همان اخلاقی که اگر می‌توانست در تبریز از نیمکت به سکو منتقل کند، شاید روزهای بسیار خوبی برای تیم سرخپوش آذربایجان رقم می‌خورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا