فناوری

مرسدس می‌باخ کوپه معمر قذافی فروشی شد؛ آخرین مرکب دیکتاتور لیبی

پنل اس ام اس هیرو

وقتی صحبت از سدان‌های لوکس آلمانی می‌شود، هیچ خودرویی نمی‌تواند با می باخ رقابت کند. همان شرکتی که مرسدس بنز S کلاس را تحویل می‌گیرد و یک کاخ متحرک به شما هدیه می‌دهد. مشتریان این اتومبیل‌ها را معمولا دو دسته از افراد تشکیل می‌دهند، سلبریتی‌ها و دیکتاتورهای خون خوار! این می‌باخ 57 کوپه تیون شده هم از این قاعده مستثنی نیست.

می‌باخ کوپه

دیکتاتور سابق لیبی یا همان معمر قذافی که حکومتش در سال 2011 به سر رسید، صاحب این اتومبیل اشرافی بود. می‌باخ در ابتدا تولید 100 دستگاه از این خودرو را هدف گذاری کرده بود، اما نهایتا، فقط تعدادی انگشت شمار از آن به دست خریداران رسید. می‌باخ 57 قذافی، چهارمین دستگاه تولید شده از این خودرو در جهان است.

IraniCard

می‌باخ کوپه

می‌باخ 57، ابتدا در قالب یک سدان اشرافی پا به بازار گذاشت. اما از سال 2010، یک شرکت مستقل به نام Xenatec سفارش تبدیل این سوپر سدان را به یک کوپه لوکس دریافت کرد. بنابراین مهندسان Xenatec درهای عقب این خودرو را حذف کردند و با عملیاتی هنرمندانی این خودرو را به شکل یک کوپه کامل در آوردند. طرح بدنه دو رنگ و تریم داخلی سفید که فهرست بلند بالایی از آپشن‌های لوکس را در بر می‌گیرد، از مهم‌ترین ویژگی‌های ظاهری این اتومبیل هستند. چندان جای تعجب هم ندارد. چرا که قذافی همواره بهترین‌ها را می‌خواست، البته نه برای مردم کشورش!

می‌باخ کوپه

زیر کاپوت، پیشرانه 6.0 لیتری 12 سیلندر نهفته است که 620 اسب بخار قدرت را به چرخ‌های عقب می‌فرستد. درباره رینگ‌ها که بخواهیم صحبت کنیم، به ست 12 شاخه 20.0 اینچی ساخت LM می‌رسیم که به شدت جلب توجه می‌کنند. داخل کابین، با نهایت لوکسی و اشرافی گری از سرنشینان، میزبانی می‌شود. یخچال و تلفن در ردیف عقب صندلی‌ها، ماساژور برای تمام سرنشینان و یک سیستم صوتی پیشرفته از برند Bose، حرفی برای گفتن باقی نمی‌گذارند.

می‌باخ کوپه

کارکرد این خودرو فقط 2,300 کیلومتر است و توسط نمایشگاه اتو لایتنر در هلند به فروش گذاشته شده‌است. زمانی که این خودرو به صورت صفر کیلومتر بود، قیمتی در حدود 376,300 تا 412,000 دلار داشت. اما پس از فراز و نشیب تاریخی که تجربه کرد و صرفا به دلیل هویت عجیب مالک سابقش، اکنون انتظار می‌رود که تا 1.16 میلیون دلار (961,950 یورو) قیمت گذاری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا