سیاسی

اگر اصولگرایان به وحدت نرسند شکست انتخابات سال ۹۲ تکرار خواهد شد

پنل اس ام اس هیرو

حسین کنعانی‌مقدم دبیرکل حزب سبز در گفت‌و‌گو با  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، با اشاره به سازوکار جریان اصولگرایی برای شرکت در انتخابات آینده و تشکیل شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و شورای وحدت، گفت: اگر این دو بازو از یک راس دستور بگیرند به نفع جریان اصولگرایی خواهد بود که با دو بازوی قدرتمند در انتخابات ریاست جمهوری آینده حضور یابد. اما اگر این دو بازو هرکدام به صورت مستقل عمل کنند قطعا باعث ایجاد اختلال خواهد شد و صدمه به خود جریان اصولگرایی خواهد زد.

او با اشاره به تفاوت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب و شورای وحدت ادامه داد:  معتقدم که شورای ائتلاف همان سازو کار قبلی را که در انتخابات مجلس یازدهم به کار برد استفاده خواهد کرد و بیشتر یک ستاد انتخاباتی خواهد بود، اما شورای وحدت بیشتر به دنبال سازو کار وحدت و جمع کردن نیروهای ارزشی و انقلابی است و نگاه طولانی مدتی به موضوع وحدت دارد.

کنعانی‌مقدم افزود: اگر در برابر یک رقیب قوی قرار بگیرند قاعدتا باید با هم ائتلاف انتخاباتی داشته باشند اما اگر رقیب قوی نداشته باشند احتمالا با یک رقابت درون جریانی مواجه خواهیم بود که در این صورت ممکن است شرایط به سمت ریزش آرای این جریان رود و اتفاقات انتخابات گذشته نظیر سال ۹۲ مجددا تکرار شود.

فعال اصولگرا بیان کرد: معتقدم که الان هر دوی این نهادها به خوبی توانستند در صحنه  حاضر شوند و بیشترین رغبت به ائتلاف این دو نهاد در جریان اصولگرایی خواهد بود؛ اما در کل، انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ پیچیدگی‌های خاص خود را دارد و اگر یک رقابت تنگاتنگ اتفاق نیفتد و شاهد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات نباشیم انتخابات حداقلی شکل خواهد گرفت که هرکس هم انتخاب شود نمی‌تواند از یک پشتوانه قوی مردمی برخوردار باشد.


بیشتر بخوانید


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا