ورزشی

تراکتور 0- پرسپولیس 1؛ تقدیم به انصاریان

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه؛ یک روز پیش از اعلام خبر فوت علی انصاریان، پرسپولیسی ها راهی تبریز شده و امروز از ساعت 15 مقابل تراکتور صف آرایی کردند. شاگردان یحیی گل محمدی که در این دیدار هم با پیراهن مشکی به میدان رفته بودند، موفق شدند با تک گل سید جلال حسینی از سد میزبان خود بگذرند. پرسپولیس با این برد 21 امتیازی شده و به رده چهارم صعود کرد.

 

هفته دوازدهم لیگ برتر؛ شنبه: 99/11/16 ؛ ساعت 15
ورزشگاه: یادگار امام تبریز/ بدون تماشاگر.
داور: مهدی سیدعلی، کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی و مهدی عالیقدر، داور چهارم: حمیدرضا کنعانی، داور پشت دروازه ۱ و ۲: محمد رضا اکبریان و محمد حسین ترابیان  و ناظر: فریدون اصفهانیان

 

 

اخطار

 

میلاد فخرالدینی (۸)- اکبر ایمانی(۵۷) از تراکتور

سعید آقایی، حامد لک (۶۹) از پرسپولیس

 

 

ترکیب تراکتور:

محمدرضا اخباری
محمدرضا خانزاده
میلاد فخرالدینی
احسان حاج صفی (امین اسدی 86
 اکبر ایمانی
مسعود شجاعی
مهدی تیکدری (محمد قنبری 85)
محمد عباس‌زاده
عکاشه حمزویی
میثم تیموری
وفا هخامنش
سرمربی: مسعود شجاعی

 

 

 

 

 

ترکیب پرسپولیس:

حامد لک
سید جلال حسینی
احمد نوراللهی
میلاد سرلک
کمال کامیابی نیا
احسان پهلوان
مهدی عبدی (امید عالیشاه 66)
مهدی شیری
وحید امیری
سعید آقایی
سیامک نعمتی (محمد مهدی مهدی خانی 89)
سرمربی: یحیی گل محمدی

 

 

 

 

شرح گل

 

تراکتور 0-1 پرسپولیس: (دقیقه 51): ارسال نوراللهی از روی ضربه آزاد را سید جلال حسینی با یک ضربه سر قاطعانه وارد دروازه اخباری کرد.

 

 

 

 

دقایق حساس

 

دقیقه 1: یک ارسال پشت مدافعان پرسپولیس، حمزویی را در موقعیت تک به تک با لک قرار داد اما دروازه بان پرسپولیس با خروج به موقع با ضربه سر توپ را دفع کرد.

دقیقه 20: ارسال در عمق مسعود شجاعی در حالی که می رفت عباس زاده را در موقعیت گلزنی قرار دهد که حامد لک با یک پرش به موقع توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه 34: شوت سنگین محمد عباس زاده با روی پا از پشت محوطه جریمه به طرز خطرناکی از کنار دروازه پرسپولیس راهی اوت شد.

دقیقه 39: احسان حاج صفی در پشت محوطه جریمه پرسپولیس صاحب یک موقعیت شوتزنی مناسب شد؛ ضربه پای چپ این بازیکن در حالی که لک چند قدم از خط دروازه جلوتر آمده بود، از کنار دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه 48: حمزویی در موقعیت تک به تک با لک می توانست دروازه پرسپولیس را باز کند اما ضربه او دقت کافی را نداشت و توپ از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 60: احسان پهلوان روی یک ضد حمله می توانست گل دوم تیمش را به ثمر برساند اما تکل به موقع فخرالدینی و خروج اخباری از دروازه، این اجازه را به او نداد و توپ راهی کرنر کرد.

دقیقه 65: ارسال مسعود شجاعی را محمد عباس زاده با ضربه سر شیرجه ای روانه دروازه کرد که این ضربه با اختلافی اندک راهی اوت شد.

دقیقه 71: شوت سرکش سیامک نعمتی از زاویه بسته را اخباری با عکس العملی دیدنی راهی کرنر کرد.
دقیقه 72: وحید امیری پس از دریبل مدافعان تراکتور وارد محوطه جریمه شد و با یک شوت زمینی دروازه تراکتور را هدف گرفت؛ اخباری با یک واکنش دیدنی با پای خود این ضربه را راهی کرنر کرد.

دقیقه 75: یک حمله همه جانبه از پرسپولیس می رفت گل دوم این تیم را به همراه داشته باشد. نعمتی با یک شوت از زاویه بسته داخل محوطه جریمه واکنش اخباری را مقابل خود دید، ضربه نوراللهی در ریباند را اخباری بازهم مهار کرد و یک بار دیگر شوت عالیشاه را اخباری و مدافعان تراکتور مهار کردند؛ توپ مهار شده مقابل پهلوان قرار گرفت و این بازیکن با شوتی سرکش دروازه را هدف گرفت که این ضربه را فخرالدینی که روی خط دروازه قرار گرفته بود، مهار کرد.
دقیقه 79: شوت سرکش پهوان از داخل محوطه جریمه را میثم تیموری با ضربه سر از روی خط دروازه دور کرد.

 

 

 

 

 

شرح بازی:

 

تراکتور بازی را بهتر از حریف آغاز کرد و در همان دقیقه اول با ایجاد یک موقعیت خطرناک روی دروازه پرسپولیس، دروازه بان این تیم را به زحمت انداخت. در ادامه اما شاهد متعادل شدن جریان بازی بودیم. پرسپولیسی ها آرام آرام از یک سوم دفاعی خود جلوتر آمده و حملاتی را روی دروازه حریف ایجاد کردند که البته حاصلی در پی نداشت. در 15 دقیقه پایانی نیمه اول شاهد ایجاد چند خطر روی دروازه پرسپولیس بودیم و تراکتوری ها چند بار با شوت های از پشت محوطه جریمه، دروازه لک را تهدید کردند. این نیمه در نهایت بدون گل به پایان رسید.

بعد از یک موقعیت خوب که حمزویی در آغاز نیمه دوم از دست داد، پرسپولیس توپ و میدان را در اختیار گرفت و خیلی زود دروازه تراکتور را باز کرد. بعد از این گل و برخلاف تصور، این پرسپولیس بود که به حملات خود ادامه داد و تراکتور برنامه ای برای جبران نتیجه نداشت. پرسپولیسی ها تا دقیقه 75 چند موقعیت گل خطرناک را روی دروازه تراکتور ایجاد کردند که اگر عکس العمل های اخباری نبود، شکست پرگلی برای تراکتور در این دیدار رقم می‌خورد. در ده دقیقه پایانی بازی تراکتور کمی جلو کشید و موقعیت هایی را برای جبران گل خورده ایجاد کرد اما این موقعیت ها حاصلی در پی نداشت.

 

 

 

 

در حاشیه:

 

* بعد از انتقادات فراوان از تزئین سکوهای یادگار امام، امروز برای اولین بار شاهد یک طرح منظم و قابل قبول روی سکوهای این ورزشگاه هستیم.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا