سیاسی

امیر حاتمی با وزیر دفاع هند دیدار کرد

پنل اس ام اس هیرو

به  گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح در سفر به هند و در ادامه دیدار با مقامات این کشور با ” راجنات سینگ” وزیر دفاع هند دیدار و گفت‌وگو کرد. 

در این دیدار دو طرف موضوعات همکاری دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد بررسی قرار دادند.

امیر سرتیپ حاتمی در این دیدار مبارزات ضد استعماری و ظلم‌ستیزی دو ملت را از جمله اشتراکات تاریخی و فرهنگی دو کشور خواند و بهره گیری از ظرفیت‌های فراوان در دو کشور برای توسعه همکاری‌ها در ابعاد مختلف از جمله ابعاد دفاعی امنیتی دوجانبه منطقه‌ای و بین‌المللی را ضروری و در راستای منافع دو کشور و منطقه ارزیابی کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، چابهار را فرصتی برای دو کشور در راستای توسعه همکاری‌های منطقه‌ای دانست.

” راجنات سینگ” نیز در این دیدار با قدردانی از حضور هیئت عالی رتبه دفاعی جمهوری اسلامی ایران در هند با اشاره به روابط تاریخی دو کشور بر حفظ و توسعه روابط رو به رشد دو کشور تاکید کرد که بخشی از آن مربوط به همکاری‌های دفاعی است.

در این دیدار دو طرف ضمن تاکید بر توسعه همکاری‌های دفاعی در خصوص ساز و کار‌های آن نیز گفت‌وگو کردند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح عصر روز سه شنبه عازم هند شد و ضمن دیدار با مقامات دفاعی این کشور در مراسم افتتاحیه نمایشگاه هوانوردی و نمایش هوایی بنگلور شرکت و از آن بازدید کرد.

گفتنی است این سفر اولین سفر مستقل وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران به هند از ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون محسوب می‌شود.

پیش از این نیز وزیر دفاع هند در شهریور ماه امسال در سفر به تهران با همتای خود دیدار کرده بود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا