ورزشی

پرسپولیس – ماشین سازی؛ هدست کار نمی کرد 

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1735311/34

زمان: 09:51  
1399/11/15

بازدید: 12,994

حیدر سلیمانی کارشناس داوری ضمن نقد به  عملکرد فریدون اصفهانیان فاش کرد در بازی پرسپولیس – ماشین سازی هدست داوران کار نمی کرد و در اختیار داشتن آن نمایشی بود. 

به گزارش “آلانه”، اسپانسر داوران برای هر فصل نزدیک به 15 میلیارد تومان به فدراسیون فوتبال می دهد و با این پول علاوه بر خرید هدست های رادیویی جدید برای داوران می توان دستمزد آنها را افزایش داد اما متاسفانه اکنون شاهد هستیم که حتی برخی از تیم های داوری در لیگ برتر هدست رادیویی ندارند و بعضی از آنها خراب است و در بازی های لیگ یک هم داوران با سر و صدا متوجه تعویض و آفساید می شوند که این برای فوتبال چهره خوشی ندارد. 

 

حیدر سلیمانی در این باره در مصاحبه ای که با خبرنگار تسنیم داشته گفته:«در بازی پرسپولیس وقتی داوران به رختکن رفتند متوجه شدند که هدست و تجهیزاتشان کار نمی‌کند و فقط نمایشی بوده است. سؤال اینجاست اگر این تجهیزات خراب است، چرا باید تحویل داور داده شود؟ داوری که به کار تیمی عادت دارد وقتی به یکباره متوجه خرابی تجهیزات می‌شود تمرکزش از بین می‌رود.»

 

در ادامه حرف های او می خوانیم:« اسپانسر روی لباس داوری از 2 کیلومتری دیده می‌شود ولی پولش به خودِ داوران نمی‌رسد. درآمدی که از این راه به دست می‌آید، کجا خرج می‌شود؟ اگر پول اسپانسری داوری به من داده شود برای پرداخت حق‌الزحمه و تجهیزات و ایاب و ذهاب داوران یک قِران هم از فدراسیون نمی‌گیرم. داوران فقط یک تابلو تبلیغاتی برای فدراسیون هستند ولی از این تبلیغ هیچ آورده‌ای برای خودشان ندارند. حق‌الزحمه داوران زیر یک میلیون تومان است و نمی‌توان درباره آن حرف زد. یک داور برای قضاوت یک بازی دو سه روز وقت می‌گذارد اما درآمدی ندارد. وقتی دو تیم با هم بازی می‌کنند، از نظر رقم بالای 100 میلیارد بازیکن در زمین حضور دارد ولی این بازی را یک داور 800 هزار تومانی قضاوت می‌کند. در کشور‌های دیگر با داوران قرارداد امضا می‌شود. قرارداد داوران مثل بازیکنان است و اگر دچار اشتباه شوند از قراردادشان کم می‌شود. یک داور وقتی برای یک فصل قرارداد امضا می‌کند همه تلاشش را انجام می‌دهد تا بهترین عملکرد را داشته باشد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا