سیاسی

نمایندگان همدیگر را نبوسند!

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران  جوان، حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی گفت: وقتی همکاری نطق سالانه اضطراری و … در خصوص ملی و حوزه انتخابیه‌اش دارد همکار دیگری پس از قرائت نطق برای تبریک به سمت او حرکت می‌کند و وقت ناطق بعدی را هم می‌گیرند. این سوال وجود دارد که این نماینده فقط حرف زده است کوه نکنده و یا اینکه شق‌القمر نکرده است. دلیلی وجود ندارد که سیل جمعیت به سمت او حرکت کنند و او را ببوسند ضمن اینکه در حال حاضر هم کرونا مانع بوسیدن شده است.

وی افزود: مردمی که از دوربین‌های تلویزیون این صحنه‌ها را مشاهده می‌کنند به ما می‌خندند که مگر نماینده چه کار خاصی انجام داده است که باید شاهد این اتفاقات باشیم.

ذوالنوری گفت: حفظ شان نمایندگان و مجلس به عهده هیئت رئیسه است، لذا آقای رئیس جمهور طبق گزارش تفریغ دیوان محاسبات ۶۰ الی ۸۰ درصد انحراف از قانون بودجه سالیانه داشته اند حال این میزان هزینه صرف مجلس می‌شود و قانون تصویب می‌کند و دولت هم نمی‌خواهد این قانون‌ها را اجرایی کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: حیات، رسالت و فلسفه وجودی مجلس توسط رئیس جمهور و دولت زیر پا له می‌شود، بنابراین اینجا هیئت رئیسه باید چه کاری انجام دهد که رئیس جمهور را وادار به تمکین کند و قطعا چنین موضوعاتی از مشکلات اساسی به شمار می‌روند.

وی تاکید کرد: در تکریم زنان با این همه آیات و روایاتی که وجود دارد آقای رئیس جمهور اعلام می‌کند که اگر زنان وارد صحنه انتخابات شوند حتما رأی می‌آورند و این سوال وجود دارد که آیا شأن زن این بوده است، لذا رئیس جمهور باید وظیفه اش را انجام دهد، زیرا مردم زیربار مشکلات له می‌شوند.

نیکزاد در پاسخ به تذکر ذوالنوری گفت: استدعا می‌کنم از برادران و خواهران نماینده سنت غلطی که در مجلس قبلی ایجاد شده است را کنار بگذاریم البته این موضوع در هیئت رئیسه هم مطرح شده است.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا