سیاسی

نمایندگان با مکلف کردن دولت جهت ساماندهی کارشناسان بیمه کشاورزی موافقت کردند

پنل اس ام اس هیرو

نمایندگان با مکلف کردن دولت جهت ساماندهی کارشناسان بیمه کشاورزی موافقت کردندبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران  جوان، نمایندگان در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی با اصلاحات طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی جهت تمأمین نظر شورای نگهبان  موافقت کردند.

اصلاحات طرح تعیین تکلیف کارشناسان بیمه کشاورزی به شرح زیر است:

«ماده واحده: دولت مکلف است از تاریخ تصویب این قانون، کارشناسان بیمه کشاورزی را به صورت قرارداد کار معین ساماندهی کند.

تبصره یک: کارشناسان بیمه کشاورزی که در حال حاضر قراردادی تحت عنوان قرارداد کارگزاری با بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی دارند و از زمان ورود به صندوق بیمه کشاورزی تا تاریخ تصویب این قانون حداقل چهل و هشت (۴۸) ماه سابقه فعالیت مستمر و متوالی داشته باشند پس از گذراندن دوره‌های آموزشی مرتبط، بر اساس تخصص و متناسب با نیاز دستگاه‌های مربوطه، ظرف حداکثر دو سال به صورت قرارداد کار معین ساماندهی می‌گردند.

تبصره ۲: وزارت جهاد کشاورزی مکلف است آئین نامه اجرایی این قانون را حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون تهیه نماید و به تصویب هیات وزیران برساند.

تبصره ۳: افرادی که به هر دلیل از صندوق بیمه کشاورزی و فعالیت‌های آن خارج شده اند مشمول این قانون نمی‌باشند.

تبصره ۴: سازمان تامین اجتماعی مکلف است با رعایت قوانین و مقررات ذیربط، سوابق گذشته و معوق فعالیت کارشناسان بیمه کشاورزی که مورد تایید بانک کشاورزی و صندوق بیمه کشاورزی است را با اخذ کل حق بیمه (شامل سهم کارفرما، سهم دولت، سهم بیمه شده) به صورت نقد و اقساط از کارشناسان بیمه بپذیرد.

تبصره ۵: بار مالی ناشی از اجرای این قانون از محل کارمزد کارگزاری بیمه کشاورزی و پرداخت هزینه‌هایی که دولت بابت صندوق بیمه کشاورزی به بانک کشاورزی پرداخت می‌کند تامین می‌گردد».

علیرضا سلیمی با اخطاری با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی در جریان بررسی اصلاحات طرح مذکور گفت: ایراد شورای نگهبان با توجه به بند (۱۶) سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مبنی بر لزوم برگزاری آزمون جهت به کارگیری کارشناسان بیمه کشاورزی مرتفع نشده است.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: اخطار وارد نیست، زیرا ساماندهی به معنی استخدام نیست و این افراد بر اساس ساعت کار معین، طبق روال به کار گرفته می‌شوند

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا