سیاسی

طرح شفافیت آراء نمایندگان نباید باعث تفتیش عقاید شود

پنل اس ام اس هیرو

طرح شفافیت آراء نمایندگان نباید باعث تفتیش عقاید شودبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران  جوان، سیدکاظم دلخوش اباتری در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در اخطاری در انتقاد به اظهارنظر الیاس نادران مبنی بر اینکه چرا باید طرح شفافیت آراء دو شوری شود، خطاب به رئیس مجلس گفت: شما باید با آقای نادران بر اساس آیین‌نامه تذکر دهید چرا که در شورا‌های استان‌ها به دلیل شیوع کرونا رأی‌گیری بر اساس توزیع برگه نبوده بلکه به صورت الکترونیکی صورت گرفته است.

وی افزود: بنده به عنوان عضو کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس اعتقاد دارم مصوبات این کمیسیون باید ویرایش شود و در این مورد با رئیس کمیسیون نیز صحبت کرده‌ام.

دلخوش بیان کرد: مصوبات نباید باعث تفتیش عقاید شده و مشکلاتی را در پی مغایرت با اصول قانونگذاری و تعهد نمایندگان ایجاد کند.

وی خطاب به رئیس مجلس تصریح کرد: شما امروز به درستی ساعاتی از جلسه صحن را به صورت غیرعلنی برگزار کردید و با نمایندگان مشورت کردید؛ بنابراین نباید نمایندگان این مطالب را از پشت تریبون مجلس بیان کنند.

دلخوش گفت: دولت و حتی قوه قضائیه بخشی از مذاکرات خود را ضبط و در اختیار رسانه ملی قرار می‌دهند، بنابراین لازم است این شفافیت برای همه ملت، کل قوا و دستگاه‌های اجرایی وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: اگر طرح شفافیت آراء دو شوری شود، کار تخصصی و کارشناسی بیشتری روی آن انجام می‌شود و باعث می‌شود مجلس و ملت آسیب نبینند بنابراین موافق اجرای آن هستیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا