سیاسی

نباید اقدامات کمیسیون اقتصادی را زیر سؤال برد/ اولین پایه‌های مالیاتی برای جلوگیری از دلالی در این کمیسیون تعیین شد

پنل اس ام اس هیرو

نباید اقدامات کمیسیون اقتصادی را زیر سؤال برد/ اولین پایه‌های مالیاتی برای جلوگیری از دلالی در این کمیسیون تعیین شدبه گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران  جوان، محمدرضا پور ابراهیمی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ با استناد به اصل ۷۵ قانون اساسی و در پاسخ به اظهارات سیدکاظم دلخوش گفت: اگر درباره فعالیت کمیسیون اقتصادی اطلاعی ندارید نباید آن را زیر سوال ببرید.

وی ادامه داد: کمیسیون اقتصادی اقدامات خود را درباره پایه‌های مالیاتی که سرفصل درآمد‌های پایدار دولت، از مجلس دهم آغاز کرده بود و در همان مجلس موضوع CGT به تصویب رسید، اما دولت با آن مخالفت کرد و قرار شد وزارت اقتصاد در این خصوص لایحه ارائه کند.

پورابراهیمی بیان کرد: از ابتدای مجلس یازدهم در خصوص این موضوع سنگ تمام گذاشتیم و کمیته مالیاتی به ریاست اقای صفایی نماینده گناباد و با همکاری مرکز پژوهش‌های مجلس و وزارت اقتصاد اقدامات خود را انجام داد که اولین پایه‌های مالیاتی مرتبط با فضای دلالی و سفته بازی انجام شد و هدف ما قشر کم درآمد جامعه نبود.

پورابراهیمی ادامه داد: بسیاری از آن‌ها در مناطق آزاد مجوز گرفته اند، اما در جای دیگر فعالیت می‌کنند و فرار مالیاتی دارند لذا این موضوع را با اعمال ماده ۲۳۴ آیین نامه، دنبال کردیم و گزارش آن را به صحن علنی دادیم که قرار بود قرائت شود همچنین با بانک مرکزی جلساتی برگزار کردیم تا ضمانت اجرایی برای عملیاتی شدن این قانون ایجاد شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین مولدسازی دارایی‌های دولت را آغاز کردیم و اقداماتی در این زمینه انجام دادیم از این رو بدون اطلاع نباید زحمات و تلاش‌های کمیسیون اقتصادی زیر سوال رود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا