ورزشی

سامان قدوس: فاجعه‌ای که برای من رخ داد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، سامان قدوس بالاخره در برنتفورد جا افتاده و در حال رسیدن به اوج آمادگی است. قدوس روزهای تلخ محرومیت خود پس از شکایت باشگاه اسپانیایی هوئسکا، را اکنون به طور کامل پشت سر گذاشته است، اما می گوید که در آن روزها به ترک فوتبال فکر می کرده است.

 

روز شنبه برنتفورد در دیدار با ویکمب 7-2 پیروز شد و سامان قدوس از ابتدا در ترکیب برنتفورد حاضر بود. برنتفورد در حال حاضر و پس از پنج پیروزی و یک تساوی در شش بازی گذشته خود، در رده سوم جدول رده بندی چمپیونشیپ قرار دارد.

 

برای قدوس که درست قبل از شروع فصل به برنتفورد پیوست، وفق یافتن با شرایط این تیم و جا افتادن اندکی زمان برد، اما او اخیرا در پیروزی برابر میدلزبورگ در FA Cup، هم پاس گل داد و هم زننده یکی از دو گل برنتفورد در این بازی بود و در بازی برابر لوتون در چمپیونشیپ نیز تک گل پیروزی را برای تیم خود به ثمر رساند.

 

 

سامان قدوس در مصاحبه با پادکست لوند گفت: “من هنوز واقعا به بالاترین سطح آمادگی خودم نرسیده ام. اما کم کم دارم دوباره خودم را می شناسم. فکر می کنم دلیل این موضوع این باشد که من دوباره شروع به تمرین و بازیابی ریتم بازی خودم کرده ام.

واضح است که تعلیق شدن و محرومیت از فوتبال روی من تاثیر منفی گذاشته. بعد از آن هم که ماجرای شیوع کرونا و تعطیلی بازی ها بود. این باعث شد که من ریتمی را که در گذشته داشتم از دست بدهم. من مجبور بودم که بدون اینکه بتوانم در مسابقه ای شرکت کنم، به سختی تمرین کنم.”

 

بازی برای برنتفورد چطور پیش می رود؟

 

قدوس: “فوق العاده خوب. در این تیم احساس خوبی دارم. جو باشگاه برای من خیلی آشنا و یادآور اوسترشوند است. خیلی به اوسترشوند شبیه است اما شرایط خیلی بهتری دارد.”

 

فیفا بر اساس شکایت باشگاه هوئسکا اسپانیا این بازیکن ایرانی و باشگاه سوئدی اوسترشوند را جریمه کرد. براساس این رای سامان قدوس به مدت 4 ماه (تا ژانویه 2020) از حضور در میادین فوتبال محروم شد و همچنین قدوس و اوسترشوند به پرداخت 4 میلیون یورو جریمه در حق هوئسکا محکوم شدند. در پایان جریمه نقدی حذف شد اما روند کار بسیار فرسایشی و خسته کننده بود و قدوس نیز چهار ماه تعلیق شد.

 

قدوس: “واضح است که دوران خیلی سختی بود. یکی از سخت ترین چیزهایی بود که من در زندگی ام تجربه کرده ام. همه چیز بسیار منفی بود. فقط بخش فوتبالی زندگی من تحت تاثیر قرار نگرفته بود، همه چیز خارج از فوتبال نیز در زندگی من از این قضیه تاثیر گرفته بود. روی خوابم تاثیر گذاشت، تمام مدت استرس داشتم و به این فکر می کردم که چه اتفاقی خواهد افتاد. دوره ای بود که حتی برای رهایی از استرس به ترک فوتبال فکر می کردم.

 

اما آیا این شرایط از نظر روحی من را قویتر کرد؟ بله.

آیا من فوتبالیست بهتری شدم؟ خیلی امکان دارد.

قبل از اینکه خودم را مصدوم کنم، سه بار در روز تمرین می کردم. در فرمی عادی و آمادگی کامل بودم. به خودم گفته بودم که یک دوره چهارماهه اضافه پیش فصل دارم که تمرین کنم و بهتر شوم و ادامه دهم.”

 

 

چطور روحیه ات را بالا نگه داشتی؟

 

قدوس: “خانواده و دوستانم کمک کردند. به خودم دلداری دادم که هر چه شده، شده، حالا فقط باید از این مخمصه خلاص شوی.”

 

 

باشگاه چطور واکنش نشان داد؟ آمیان در واقع بی گناه بود، اما از بازیکنی که گرفته بودند خلاص شدند.

 

قدوس: “آنها شرایط را درک می کردند و فکر می کردند که این وضعیت ناعادلانه است. برای من خیلی ناراحت بودند. من همیشه از نحوه برخورد آنها سپاسگزار خواهم بود. آنها در طول آن ماجرا و پس از آن بسیار به من کمک کردند و به این خاطر همیشه از آنها بسیار سپاسگزار خواهم بود.

 

 

 

آیا از اینکه برنتفورد تو را خرید و آمیان هم قرارداد خوبی به دست آورد خوشحالی؟

 

قدوس: “بله همینطور است.”

 

 

تو اوسترشوند را به مقصد آمیان ترک کردی و قرار بود به هوئسکا بروی، که اتفاق نیفتاد. گفتی که چه دوران سختی داشتی. وقتی فهمیدی 4 میلیون یورو جریمه شده ای، که بعدا لغو شد البته، چه فکری کردی؟

 

قدوس: “نظر من چه بود؟”

 

 

بله. چطور به این موضوع نگاه می کنی؟ چه اتفاقی افتاد؟

 

قدوس: “خیلی چیزها اشتباه پیش رفت. خیلی چیزها اصلا در کنترل من نبود. آن چیزی که در کنترل من بود هم اشتباه پیش رفت. همه چیز به بدترین شکل غلط از آب درآمد.”

 

 

 

چه چیزی از آن تجربه آموختی؟

 

قدوس: “قرار است یک کتاب در این باره بنویسم! کتابم را بخوان بعد متوجه خواهی شد! (خنده)

 

 

داستان را برای خودت نگه می داری؟ در تمام طول مصاحبه مواظب بودی که راجع به بعضی چیزها نباید صحبت کنی. اما بالاخره خواهی گفت.

 

قدوس: “البته که من دوست دارم کمک کنم. چرا که این اتفاق هرگز نباید برای هیچ بازیکنی رخ دهد. اما در حال حاضر واقعا نمی توانم وارد این موضوع شوم. حتی نمی خواهم راجع به آن صحبت کنم. خیلی ناراحتم می کند و احساسات بدی را در من برمی‌انگیزد.”

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا