سیاسی

باید از حالا برای شرایط پساکرونا برنامه‌ریزی کنیم

پنل اس ام اس هیرو

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا:

بایداز حالا برای شرایط پساکرونا برنامه‌ریزی کنیمبه گزارش  حوزه  دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور در پنجاه و ششمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا با بیان اینکه باید کاری کنیم که در عین مدیریت هوشمند بیماری کرونا، امورات جاری جامعه و کشور هم دچار صدمه و آسیب نشوند، گفت: با توجه به هشدار‌های وزارت بهداشت در خصوص احتمال بروز اپیدمی جدید این بیماری و موج چهارم، باید با نهایت دقت و هوشمندی عمل کنیم و اجازه ندهیم بیماری که امروز در کشور در شر ایط کنترلی قرار دارد، دوباره اوج گیرد.

معاون وزیر کشور تصریح کرد: رسیدن آمار مرگ و میر‌ها به عددی درحدود ۷۰ نشان از تلاش شبانه روزی و مسیر رو به روشن مجموعه دستگاه‌های ذی ربط در کنترل بیماری کرونا دارد و باید این هماهنگی و هم نظری تا ریشه کن شدن کامل بیماری در کشور تداوم یابد.

ذوالفقاری اظهار کرد: یکی از زمینه‌هایی که می‌تواند باعث ورود و گسترش بیماری در کشور شود مساله مسافرت‌های خارجی است و در این خصوص این پیشنهاد به ستاد ملی کرونا به خصوص در مورد کشور ارمنستان مطرح می‌شود که مساله ورود شهروندان ارمنستانی به کشور به شرط انجام تست prc بلامانع شود.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با بیان اینکه باید برای شرایط پساکرونایی کشور برنامه‌ریزی‌های لازم را داشته باشیم، گفت: امروز کشور به لحاظ بیماری در شرایط کنترلی قرار دارد و پیش بینی مان بر این است که بعد از عید نوروز با همه گیر شدن واکسن به وضعیت گذار و در نهایت به شرایط ثبات برسیم.

وی تاکید کرد: باید چهار وزارت خانه کشور، راه و شهرسازی، وزارت خارجه و بهداشت این آمادگی و هماهنگی لازم را در کنترل اوضاع و مدیریت شرایط بیماری داشته باشند.

ذوالفقاری در عین حال گفت: کرونا بیماری غافلگیر کننده‌ای است و احتمال اینکه با کشف واکسن هم این بیماری ادامه داشته باشد، وجود دارد و برای همین آمادگی چهار وزارتخانه برای کنترل اوضاع، ضروری به نظر می‌رسد.

معاون وزیر کشور گفت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تهیه و راه اندازی شبکه سکوی دولت همراه آمادگی خدمات رسانی در بستر الکترونیک را دارد و باید از این بستر به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با توجه به خبر‌های خوبی که از تهیه واکسن کرونا در کشور می‌شنویم؛ انشاالله شاهد حضور هر چه سریعتر واکسن ایرانی در جامعه در جهت مهار کامل این بیماری باشیم.

پنجاه و ششمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا با حضور ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علیرضا رئیسی معاون بهداشتی این وزارتخانه در محل وزارت کشور برگزار شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا