ورزشی

20 نکته ای که احمد نوراللهی را ستاره کرد (گزارش)

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، احمد نوراللهی ستاره پرسپولیس امروز 28 ساله شد؛ او از 21 سالگی به عضویت پرسپولیس درآمد و با این تیم روزهای پرفراز و نشیبی را گذراند. از زمانی که این تیم با علی دایی و حمید درخشان در سراشیبی سقوط بود تا زمانی که برانکو آمد و کم کم دوره موفقیت فرا رسید. نوراللهی حالا در غیاب یک مهاجم کاذب، نقش گلزنی و گلسازی را هم ایفا می‌کند و به بازوبند کاپیتانی هم رسیده و یکی از بهترین بازیکنان تیم به شمار می‌رود.

 

1. احمد نوراللهی اولین بازی اش برای پرسپولیس را در هفته سوم لیگ چهاردهم در مقابل ذوب آهن انجام داد. او 20 دقیقه فرصت بازی پیدا کرد و سه دقیقه پس از ورود به زمین، طارمی گل پیروزی را به ثمر رساند.

 

2. نوراللهی در دومین فصل بازی برای پرسپولیس به پیراهن مورد علاقه خود رسید؛ هشت. شماره ای که سال ها در اختیار علی کریمی، مجتبی محرمی، علی انصاریان و… بود و نوراللهی نیز بعدتر گفت که فصلی که آمد خجالت کشید این پیراهن را بخواهد.

 

3. تک گل آسیایی احمد نوراللهی در مقابل الجزیره رقم خورد و باعث شد تا پرسپولیس برای اولین بار به مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند؛ احمد نور سه بار دیگر هم با پرسپولیس به این مرحله رفت.

 

 

4. همه چی از شوت احمد شروع شد؛ نوراللهی در پرگل ترین دربی بعد از انقلاب شوتی را زد که در برگشت با ضربه طارمی منجر به گل شد و در ادامه پرسپولیس 4 گل زد تا یک دربی خاص به قول هواداران پرسپولیس را شوت او آغاز شود.

 

5. از زمان گلزنی نوراللهی در دربی، پرسپولیس 5 بازی متوالی بدون باخت (در جریان مسابقه) را داشته است.

 

6. احمد نوراللهی تاکنون 6 جام قهرمانی با پرسپولیس تصاحب کرده و یکی از پرافتخارترین بازیکنان این باشگاه است.

 

7. نوراللهی از لیگ چهاردهم در پرسپولیس حضور دارد و در این بین یک دوره وقفه به خاطر سربازی به وجود آمد؛ او حالا هفتمین سال حضور در این تیم را سپری می‌کند.

 

8. کاپیتان سوم قرمزها پس از جدایی برانکو 8 گل به ثمر رسانده که آمار ویژه ای برای یک هافبک محسوب می‌شود.

 

 

 

9. او 9 بازی ملی انجام داده و دو گل هم زده. نکته جالب این که آخرین گل تیم ملی هم به نام نوراللهی ثبت شده؛ سال گذشته در مقابل عراق.

 

10. در صورتی که نوراللهی قراردادی سه ساله با سرخ ها ببندد و 10 سال در این تیم بماند، بالاتر از کریم باقری باسابقه ترین عضو لیگ برتری قرمزها خواهد شد.

 

 

14. نوراللهی تاکنون 14 گل با پیراهن پرسپولیس زده؛ احتمالا با ارزش ترینش در دربی پایتخت بوده است.

 

16. بدترین فصل نوراللهی احتمالا لیگ هفدهم باشد. جایی که نیمی از آن را به دلیل محرومیت نقل و انتقالاتی تراکتور از دست داد و در مجموع تنها 16 بازی در آن انجام داد.

 

17. نوراللهی هفدهمین دوره لیگ برتر به اولین قهرمانی اش در سطح اول فوتبال ایران رسید. او لیگ شانزدهم را به عنوان بازیکن تراکتور به اتمام رسانده بود.

 

 

20. احمد نور پیش از انتقال به پرسپولیس سه فصل درخشان را در فولاد یزد داشت؛ او 20 بازی در فصل آخر انجام داد تا دایی را مجاب به خرید کند.

 

21. دقیقه 21 دربی برای نوراللهی حامل خاطرات جذابی است؛ او در نودمین دربی، در این دقیقه توانست دروازه استقلال را باز کند.

 

 

23. هافبک سرخ ها در 23 سالگی برای اولین بار بازوبند کاپیتانی پرسپولیس را در اختیار گرفت. پیش از این که به خدمت سربازی برود، سیدجلال در بازی با سیاه جامگان او را کاپیتان کرد تا یک وداع تراژیک در ورزشگاه آزادی رقم بخورد.

 

24. احمد نوراللهی پس از درگذشت هادی نوروزی دروازه سایپا را باز و با فریاد نام او خوشحالی کرد؛ نوراللهی مدام بازوبندی که روی آن شماره 24 نقش بسته بود را می‌بوسید.

 

 

25. انجام 25 بازی در مسابقات داخلی برای احمد نوراللهی در اولین فصل، اتفاق ویژه ای بود که سبب شد تا او به هافبک دفاعی اصلی پرسپولیس تبدیل شود.

 

26. نوراللهی در لیگ هجدهم 26 بازی برای پرسپولیس انجام داد تا بالاتر از دیگر بازیکنان رکورددار شود. او فصل بعد رکورد خود را شکست و بیست و نُه بازی انجام داد.

 

27. اولین گل نوراللهی برای پرسپولیس در هفته بیست و هفتم لیگ چهاردهم رقم خورد. جایی که سانتر ارسالی را با ضربه سر به پشت همراه کرد تا دروازه سایپا باز شود.

 

28. از آن روزها خیلی گذشته اما نوراللهی کارش را با پیراهن شماره 28 آغاز کرد و حالا به جایی رسیده که یکی از کاپیتان های پرسپولیس محسوب می‌شود.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا