سیاسی

عملکرد موفق نظام اسلامی، نتیجه کارآمدی نیروهای قوی

پنل اس ام اس هیرو

عملکرد موفق نظام اسلامی، نتیجه کارآمدی نیروهای قوی خواهد بودبه گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و آغاز دهه مبارک فجر، با حضور در سازمان بسیج دانشجویی از نزدیک در جریان فعالیت‌های این نهاد انقلابی قرار گرفت.

در ابتدای جلسه محمد جواد نیک روش رئیس سازمان بسج دانشجویی، گزارشی از عملکرد و فعالیت‌های این نهاد انقلابی ارائه داد.

نیک روش رئیس سازمان بسیج دانشجویی در ابتدای این دیدار با اشاره به اهمیت بسیج دانشجویی در نگاه امام خمینی (ره) اظهار کرد: امام خمینی (ره) در سال ۶۷ فرمودند امروز یکی از ضروری‌ترین تشکل‌ها، بسیج دانشجویی و طلبه‌هاست؛ جمله‌ای که نشان‌دهنده نگاه امام خمینی (ره) به افق حکومت اسلامی است. وقتی که امام طلاب و دانشجویان را مورد خطاب قرار می‌دهند، در واقع همان خطاب به علم محسوب می‌شود. در بیانیه گام دوم نیز وقتی رهبر معظم انقلاب صحبت از جوانان به میان می‌آورند، در واقع منظورشان دانشجویان و طلاب حوزه علمیه است.

رئیس سازمان بسیج دانشجویی در ادامه به فعالیت‌های بسیج دانشجویی در عرصه تربیت نیرو‌های طراز انقلاب و ایفای نقش آن نیرو‌ها در مسائل و حل مشکلات انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: سازمان بسیج دانشجویی کار دقیقی را روی اندیشه رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام داده و آنچه حضرت آقا در مورد بسیج، دانشجو و دانشگاه فرمودند را جمع‌بندی کرده است که نتیجه آن نقشه راهی مبتنی بر نهضت مسأله محور می‌باشد.

در ادامه، حاج علی اکبری ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت و عملکرد سازمان بسیج دانشجویی گفت: عملکرد بسیج دانشجویی حاصل تلاش نیرو‌های تیزبین آن مجموعه است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به نقشه راهی که بسیج دانشجویی به آن دست یافته اظهار کرد: اگر آن نقشه راه پیگیری و اجرا شود نتایج خوبی خواهد داشت. مسیر ترسیم شده برگرفته از رهنمود‌های مقام معظم رهبری است و هر زمان به بیانات رهبری عمل شده، توفیقات بی‌شماری بدست آمده است.

وی گرفتاری و مشکلات امروز جامعه را به دلیل عدم عمل به فرامین و بیانات رهبر معظم انقلاب دانست و گفت: در کنار مباحثی که در بدنه بسیج دانشجویی بر اساس نهضت مسأله محور انجام می‌گیرد، زمینه رشد نیرو‌های انقلابی نیز فراهم شود؛ چرا که امروز کشور نیاز به نیرو‌های انقلابی دارد و احساس می‌شود که چرخه کاملی برای رشد نیرو‌های انقلابی طراحی نشده است.

حاج علی اکبری با اشاره به موضوع ساختار، نیرو و توجه اساسی به تربیت نیروی قوی بیان کرد: ضعف ساختاری را با نیرو‌های قوی می‌توان پوشش داد که به مرور نیز آن‌ها ساختار مناسب طراحی می‌کنند؛ بنابراین عملکرد موفق نظام اسلامی، وابسته به کارآمدی نیرو‌های قوی خواهد بود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه در پایان، با اشاره به فعالیت ائمه جمعه بیان داشت: اقدامات ائمه جمعه کشور در قالب یک برنامه راهبردی تدوین شده و بر این اساس، امام جمعه هر شهر نقشه تعالی منطقه خود را به کمک نخبگان منطقه طراحی می‌نماید. پایان خبر/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا