سیاسی

راه رانت‌خواری با شفاف کردن مجلس بسته می‌شود

پنل اس ام اس هیرو

ناجا به دلیل ادبیات غیر قانونی مأمورش با نماینده مجلس عذرخواهی کندبه گزارش خبرنگار مجلس گروه  سیاسی باشگاه آلانه، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر و میمه در نطق میان دستور امروز صحن مجلس شورای اسلامی گفت: از مهمترین مقدمات ضروری حاکمیت خواست و اراده مردم، شفافیت حکمرانی است که بخشی از این شفافیت در گرو شفافیت در مجلس شورای اسلامی است، از نمایندگان انقلابی مجلس می‌خواهیم با شفاف کردن مجلس راه را برای رانت خواری، رای خواری و مجلس خواری باند‌های قدرت و ثروت ببندند.

وی افزود: این روز‌ها در حالی بودجه کشور در حال گذراندن مراحل تصویب است که کمیسیون تلفیق پس از هفته‌ها کار طاقت فرسا مصوبه خود را برای بررسی به صحن فرستاده است، تلاش فراوانی شده که رانت‌های بودجه کاهش یابد. تحقق کامل این امر نیازمند انتخاب دولتی است که به حذف رانت اعتقاد قلبی داشته باشد.‌ ای کاش مذاکرات کمیسیون تلفیق برای مردم پخش می‌شد تا تفاوت نگاه‌ها مشخص شده تا بتوانند در انتخابات ریاست جمهوری با شناخت دقیق فرد مطلوب خود را انتخاب کنند.

حاجی دلیگانی بیان کرد: تجربه یک شفافیت در هفته‌های اخیر نشان داد که چگونه راه بر سیلی‌های مدیران و کارمندان و ماموران بر اقشار مختلف مردم با شفافیت بسته می‌شود. ضمن تحسین نماینده‌ای که با عذرخواهی خود یک سیلی نفس اماره و سیلی دیگری به دشمنان نظام و مجلس زد به نیروی انتظامی هشدار می‌دهم که از عذرخواهی این نماینده عبرت بگیرد و اجازه ندهد مامورانش به هنگام اعمال قانون از چارچوب قانون تجاوز کنند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: برای نظام اسلامی، مردم و قانون فرقی نمی‌کند که یک نماینده یا یک پلیس از قانون تخلف کند، ناجا باید به دلیل ادبیات غیرقانونی مامورش همچون نماینده مجلس عذرخواهی کند و البته عذرخواهی بزرگتر باید به خاطر حرف‌های غیرقانونی آن مسئول ناجا باشد که می‌خواست مجرمین را دست شکسته ببیند همینجا لازم می‌دانم از خبرنگار ایلنا که نظرات انحرافی آن مسئول را شفاف کرد تشکر کنم.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بنده امیدوارم رسانه‌ها و دادگاه‌ها در آینده نزدیک یقه همه متخلفان و مستنکفان از اجرای قانون را بگیرند و نگذارند قانون شکنی آنچنان سکه رایج شود که رئیس جمهور کشور صد‌ها قانون را ابلاغ نکند صدها آیین نامه را در وقت مقرر ننویسد و هزاران حکم قانونی را اجرا نکند، البته پرونده‌های استنکاف رئیس جمهور هم اکنون در حال پیگیری برای اعمال ماده ۲۳۴ در کمیسیون‌های مجلس است.

حاجی دلیگانی اظهار کرد: انقلاب اسلامی، سیلیِ مردمی سیلی خورده از سال‌ها استبداد و استکبار بود که با اتکا به اسلام و خودباوری، با دست پر قدرت امام راحل بر صورت مستکبران نواخت. شاه اگرچه با سیلی مردم از کشور اخراج شد، اما فرهنگ شاهی هنوز به صورت کامل از ایران نرفته است. فرهنگ شاهی یعنی زبونی در مقابل استکبار و قلدری با مردم؛ هر مدیری که از عزت ملی ایرانیان در مقابل بیگانگان را نادیده بگیرد، خود یک شاهزاده است و البته از مردم سیلی خواهد خورد و هر مدیری که خواست و اراده مردم را لحاظ نکند، شاهزاده دیگری است که بازهم سیلی خواهد خورد.

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه کسی نمی تواند در درازمدت مانع اراده مردم در راه پیشرفت کشور شود، بیان کرد: درباره انقلاب اسلامی و پیشرفت‌های ناشی از آن سخن بسیار است و فرصت بنده کم؛ خلاصه همه حرف‌هایم را در این باره می‌توانید در کتاب صعود چهل ساله بخوانید. به همگان توصیه می‌کنم این کتاب را بخوانند که نتیجه تلاش نسلی است که در پیدایش انقلاب نقش نداشته‌اند. از مهمترین مقدمات زبونی حاکمیت، جلوگیری از خواست و اراده مردم در شفافیت حکمرانی است که بخشی از این شفافیت در گرو شفافیت در مجلس شورای اسلامی قرار دارد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا