ورزشی

تخصص ویژه شریفات در پست جدید(عکس)

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه؛ آلومینیوم ورود موفقیت آمیزی به لیگ برتر داشت و توانست خیلی زود خود را با شرایط دشوار سطح اول فوتبال ایران وفق دهد. یکی از مهمترین عوامل این موفقیت، درخشش بازیکنانی بود که بدون توجه به پست های تخصصی شان، هر جا که نیاز بود به میدان رفتند و بهترین بازی ها را ارائه کردند. یکی از این بازیکنان اسماعیل شریفات است، بازیکنی که همه او را به عنوان مهره تهاجمی می شناسیم اما مدت زیادی است که به عنوان مدافع راست در آلومینیوم به میدان می رود.

 

 

آلومینیوم با داشتن محمد ایرانپوریان، در دفاع راست شرایط خوبی داشت اما مصدومیت این بازیکن در هفته سوم، همه معادلات را تغییر داد. ایرانپوریان در بازی هفته سوم مقابل مس رفسنجان مصدوم شد و از نیمه دوم همین دیدار بود که اسماعیل شریفات به پست دفاع راست منتقل شد. رسول خطیبی در آن دیدار، شریفات را از پست وینگر راست به دفاع راست منتقل کرد و پس از اینکه او توانست، تغییر پست موفقیت آمیزی را تجربه کند، از هفته های آتی این شرایط تداوم یافت.

 

با توجه به اینکه مصدومیت ایرانپوریان باعث دوری طولانی مدت او از میادین شد، اسماعیل شریفات در دفاع راست ماندگار شد و شاهد پیشرفت او در این پست بودیم. این روزها دیگر شریفات مشکلی برای حضور در دفاع راست ندارد و شاید ترجیح بدهد که ادامه فوتبال خود را در این پست بازی کند چرا که کارایی که باید را از خود نشان داده و در هر بازی شاهد درخشش او در این پست هستیم.

 

 

آلومینیوم روز گذشته بازی سختی مقابل تراکتور داشت اما موفق شد این تیم را در تبریز شکست دهد. یکی از بهترین بازیکنان آلومینیوم در این دیدار اسماعیل شریفات بود که یک بار دیگر توانست در دفاع راست بدرخشد. بازیکن 32 ساله اراکی ها در بازی با تراکتور پر تلاش ظاهر شد و در سمت راست تیمش، ضمن حضوری مداوم در نبردهای تن به تن و کارهای دفاعی، نمایش قابل قبولی هم در کارهای تهاجمی داشت و با توجه به تجربه ای که در سال های اخیر در پست اصلی اش اندوخته، توانست در دو فاز حمله و دفاع موثر ظاهر شود.

 

مدافع راست آلومینیوم در بازی با تراکتور، بخش عمده ای از کارهای انتقال از دفاع به حمله را در تیمش به دوش کشید و خستگی ناپذیر ظاهر شد. تصاویری که از این بازی ثبت شده به خوبی نشان می دهد که این بازیکن تا چه اندازه برای موفقیت تیمش در بازی روز گذشته تلاش کرده است.

 

 

عکس: مهرداد نوع بشر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا