ورزشی

روز پرماجرای سینیور رحمان در سرزمین پدری

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه؛ رحمان رضایی با قبول هدایت ذوب آهن در لیگ بیستم وارد اولین چالش بزرگ خود در عرصه مربیگری شد. شرایط ذوب آهن اما به گونه ای رقم خورد که این تجربه هیجان انگیز رو به سختی و حتی تلخی رفت و رحمان و تیمش وارد یک بحران بزرگ شدند. آنها تا هفته دوازدهم موفق به کسب برد نشده بودند و به همراه ماشین سازی تنها تیم هایی بودند که مقابل بردهایشان عدد صفر نقش بسته بود.

 

از دست دادن تعداد زیادی از مهره های شاخص فصل گذشته، مشکل بزرگی بود که رحمان در این فصل با آن مواجه شد و در کنار آن، اشتباهات تاثیرگذار داوری هم او را بسیار آزار داد. با این وجود تیم او در طول فصل فوتبال بدی را به نمایش نگذاشت اما نفوذ بی رحمانه کرونا به تیم ذوب آهن و اشتباهات سریالی داوری علیه این تیم باعث شد تا نماینده اصفهان نتواند تا 12 هفته طعم برد را بچشد؛ نمونه آخر اشتباهات داوری هم در دیدار هفته دوازدهم مقابل نفت مسجدسلیمان بود که گل سه امتیازی ذوب‌آهن با اشتباه داوری سوخت تا آن‌ها به یک امتیاز دیدار خانگی دست پیدا کنند.

 

 

با وجود همه این دلایل اما فشارها روی رحمان رضایی طی هفته های اخیر به اوج خود رسید و تا جایی پیش رفت که حتی شایعات زیادی در خصوص برکناری او هم منتشر شد. اولتیماتوم عجیب به رضایی به این شایعات دامن زد؛ اولتیماتومی که مصداق بارز ضرب المثل “سنگ بزرگ نشانه نزدن است” بود و به گفته رحمان رضایی قرار نبود که رسانه ای شود. رسول کربکندی، سخنگوی هیات مدیره ذوب آهن در تاریخ 24 آذر ماه با رسانه ای کردن این اولتیماتوم گفت: ” طبق مصوبه هیأت مدیره باشگاه، چنانچه رحمان رضایی در ۵ بازی آینده ۱۵ امتیاز کسب کند، علاوه بر پاداش ویژه، در سمت خود تا پایان فصل تثبیت خواهد شد و چنانچه در این پنج بازی ۱۱ امتیاز کسب کند، بحث تغییر سرمربی فعلاً از دستور کار هیات مدیره خارج می‌شود.”

 

 

البته بعد از این اظهارات، مدیران باشگاه ذوب‌آهن با صدور بیانیه به حمایت از سرمربی جوان خود پرداختند و شایعات مذاکره با دیگر مربیان را رد کردند. شکست مقابل نفت مسجد سلیمان اولین نتیجه ای بود که بعد از اولتیماتوم برای ذوب آهن رقم خورد تا کار برای رحمان سخت تر شود. در هفته سیزدهم رحمان و تیمش راهی سرزمین پدری او شدند؛ استان مازندران، جایی که رضایی در نشست خبری پیش از بازی با نساجی در مورد آن گفته بود: “باتوجه به اینکه من خودم بچه همین استان هستم، به خوبی با سبک بازی نساجی آشنا هستم. در مجموع امیدوارم بازی که خواهیم داشت، بازی خوبی باشد. چیزی که خیلی مشتاقانه منتظرش هستم این است که چه کسانی که در کارخانه مشغول کار هستند و چه کسانی که خارج از محیط کارخانه تیم را حمایت می کنند را خوشحال کنیم. “

 

سرانجام رحمان به خواسته خود رسید و توانست اولین برد را کسب کرده و به هواداران و همه کسانی که در نشست خبری به آنها اشاره کرده بود، تقدیمش کند. ذوب آهن با کسب این برد 11 امتیازی شد و با توجه به شرایط جدول این شانس را دارد که با کسب چند نتیجه خوب دیگر وارد جمع تیم های میانی شده و خطر سقوط را از سر بگذراند. البته این برد خیلی راحت هم کسب نشد و شاگردان رحمانی از همان شروع بازی برای آن جنگیدند. آنها در دقیقه یک بازی گل زدند و با وجود اینکه این گل خیلی زود جبران شد و گل دوم شان نیز به همین سرنوشت دچار شد؛ دست از تلاش نکشیده و با وجود ده نفره شدن، گل سوم را هم زدند و از آن به خوبی مراقبت کرده و اولین برد خود را جشن گرفتند؛ بردی که با یک کارت قرمز برای رحمان نیز همراه بود و او به دلیل اعتراض به اخراج بازیکن تیمش در دقیقه 45 از زمین از کنار زمین اخراج شد.

 

 

برای اینکه متوجه شویم آخرین برد ذوب آهن در لیگ مربوط به چند هفته قبل بوده، باید حافظه خودمان را به هفته بیست و هشتم لیگ نوزدهم و جدال خارج از خانه این تیم در استادیوم آزادی و با هدایت لوکا بوناچیچ به عقب ببریم. جایی که رحمان رضایی آن زمان به عنوان دستیار این مربی کروات فعالیت می‌کرد و آنها در آزادی با تک گل وحید محمدزاده در دقیقه 25 حریف خود را ناکام کردند و به برتری دست یافتند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا