علمی

خداحافظی همیشگی با قمر دوم زمین تا چند روز دیگر

پنل اس ام اس هیرو
اخبار,اخبار علمی,قمر دوم زمین

قمر دوم کره زمین به زودی فاصله خود با سیاره انسان‌ها بیشتر خواهد کرد و هرگز بار نخواهد گشت.

به گزارش آنا، اخترشناسان در اواخر تابستان سال جاری شی‌‌‌ء آسمانی کوچکی را شناسایی کردند که به دلایل نامعلوم در میدان مغناطیسی زمین و ماه گیر افتاده و در حال گردش به دور زمین بود. اکنون تحقیقات جدید نشان می‌دهد این شیء آسمانی که دانشمندان آن را ۲۰۲۰ SO نامیده‌اند و به ماه(قمر) دوم زمین معروف است پس از نزدیک شدن مجدد به کره زمین برای همیشه از مدار سیاره انسان‌ها خارج می‌شود.

 

اطلاعات به ‌دست آمده با تجهیزات مختلف نشان می‌دهد دانشمندان به آن «ماه دوم زمین» را نسبت داده‌اند. نام ماه این شیء آسمانی به معنای این نیست که ۲۰۲۰ SO از جنس خاک و سنگ است بلکه تحقیقات دانشمندان در آخرین روزهای سال ۲۰۲۰ نشان داد احتمالاً این شیء بقایای یکی از سفینه‌های سازمان تحقیقات فضایی ناسا است که در دهه ۱۹۶۰ به فضا پرتاب شده و پس از سال‌ها سرگردانی در منظومه شمسی مجدداً به سمت میدان مغناطیسی زمین کشیده شده است.

 

شیء ۲۰۲۰ SO در دی ماه تا حد قابل توجهی به زمین نزدیک گردید و سپس به سمت خورشید رفت. اکنون سفینه سرگردان تا دو هفته دیگر به زمین نزدیک شده و پس از آن برای همیشه از کره خاکی فاصله گرفته و به سفر خود در فضای بیکران کیهان ادامه می‌دهد. ستاره‌شناسان اعلام کردند زمانی که این شیء در نزدیک‌ترین فاصله نسبت به زمین قرار بگیرد با چشم مسلح قادر به دیدن آن هستیم.

 

باتوجه به اینکه ۲۰۲۰ SO چند بار در گذشته به سمت زمین حرکت کره و دور این سیاره چرخیده است برخی از دانشمندان می‌گویند شاید روزی دوباره این سیاره به مدار زمین بازگردد.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا