سیاسی

تولید نظریه جنگ در دانشگاه‌ با استفاده از تجربه دفاع مقدس/ قدرت نظامی از مولفه‌های قدرت کشور است

پنل اس ام اس هیرو

تولید نظریه جنگ در دانشگاه‌ها با استفاده ار تجربه دفاع مقدسبه  گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین افتتاحیه دوره نظری معارف جنگ شهید سپهبد علی صیاد شیرازی که صبح امروز ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ در دانشگاه علوم و فنون شهید ستاری نیروی هوایی ارتش برگزار شد، اظهار کرد: شهید صیاد شیرازی پایه گذار این حرکت ماندگار و موثر در تربیت افسران سلحشور بودند.

او با تاکید بر اینکه پیشکسوتان دفاع مقدس سرمایه‌های کشور هستند، ادامه داد: فرمانده معظم کل قوا فرمودند که نیرو‌های مسلح در دوران دفاع مقدس تجربیات ارزشمندی به دست آوردند. این کافی نیست و باید تجربیات به دانش تبدیل شود.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه توصیه‌های مقام معظم رهبری تنها برای دانشجویان نیست، گفت: هدف همه ما در دانشگاه‌ها باید اجرای توصیه‌های فرمانده معظم کل قوا باشد. این اهداف را به دو صورت می‌توان انجام داد و ابتدا باید از تجارب دوران دفاع مقدس در دانشگاه‌ها تولید نظریه کنیم.

او ادامه داد: مرحوم صدیق در سن کم و در دوران بحران و تحریم و شرایط سخت جنگ، مدیریت نیروی هوایی ارتش را برعهده گرفت. می‌توانیم فعالیت‌های وی را به نظریه تبدیل کنیم.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر اینکه پیشکسوتان زیادی در نیرو‌های مسلح حضور دارند که طرح ریزی‌ها و عملیات‌هایی همچون اچ۳ را در کارنامه دارند و باید از این تجربیات استفاده شود، خاطر نشان کرد: باید ببینیم این عزیزان چه شاخصه‌ها و مولفه‌هایی داشتند که موفقیت‌های بسیاری در دوران دفاع مقدس کسب و ضربه محکمی به دشمنان وارد کردند.

او درباره طرح ریزی‌های تاکتیکی در دوران مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس طرح ریزی‌های تاکتیکی زیادی از سوی نیروی هوایی ارتش برای مقابله با موشک‌های ضد رادار دشمن انجام شد و توانستیم تعداد زیادی از هواپیما‌های دشمن را ساقط کنیم.

امیر سرتیپ نصیرزاده به تجربیات بهداشتی درمانی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و ادامه داد: دوران دفاع مقدس مملو از تجربیات بهداشتی درمانی است، برای مثال دکتر تابش کاری را در دفاع مقدس انجام داد که در دنیا منحصر به فرد است. عمل جراحی این پیشکسوتان عزیز در دنیا بی سابقه است و پزشکان رزمی باید از این تجارب بهره برده و آن‌ها را به دانش تبدیل کنند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با تاکید بر اینکه قدرت نظامی یکی از مولفه‌های قدرت کشور است، گفت: اقدام شهید دوران در دفاع مقدس متاثر از قدرت هوایی است و باعث می‌شود در شرایط بحرانی که همه فعالیت‌های دیپلماسی به بن بست رسیده، اراده مان را بر دشمن تحمیل کنیم. می‌توان مقالات و رساله‌های زیادی در مورد آن‌ها نوشت. هدف شهید صیاد شیرازی از معارف جنگ این بود که وجود دانشگاه‌ها محور دفاع مقدس و مسائل آن باشد.

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس تمام دنیا به مقابله با ما پرداخته بودند، گفت: دشمن هواپیما‌های عراق را پشتیبانی می‌کرد. تجربیات مدیریتی همیشه به درد ما می‌خورد و باید عملیات‌های مختلف را تجزیه و تحلیل کنیم. در پدافند غیر عامل دوران دفاع مقدس دنیایی حرف نهفته است که می‌توان ساعت‌ها درباره آن بحث کرد.

او یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند که آینده را پیش بینی کنید و شما عزیزان باید در بخش نظامی فراکنشی حرکت کنید. باید اساتید ما در این راستا حرکت کنند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایان اضافه کرد: در فرهنگ دفاع مقدس و مسائل انگیزشی در حوزه‌های فرهنگی و عقیدتی حرف‌های زیادی برای گفتن وجود دارد. در این مسیر پیشکسوتان می‌توانند، کمک شایانی انجام دهند. نباید تنها به این دوره‌ها بسنده کنیم. باید ناگفته‌های جنگ را به پایان نامه تبدیل و از تجربیات این عزیزان استفاده کنیم.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا