سیاسی

تجربه تلخ جنگ نباید در منطقه قفقاز تکرار شود

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه آلانه، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ظریف ظهر امروز (شنبه) در پایان دیدار با رئیس مجلس جمهوری خودمختار نخجوان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از جناب واصف طالب‌اف برای میزبانی گرم و صمیمانه ایشان در جمهوری خودمختار نخجوان بسیر تشکر می‌کنم. خوشحالم که این سفر منطقه‌ای را با باکو آغاز کردم و در نخجوان به اتمام رساندم.

ظریف با بیان اینکه جمهوری خودمختار نخجوان برای آینده منطقه صلح‌دار قفقاز بسیار حیاتی و مرکزی خواهد بود، اظهار کرد: ما باید کاری کنیم که دیگر تجربه تلخ جنگ در این منطقه تکرار نشود و تنها راه از طریق همکاری مفید محقق خواهد شد.

وی افزود: در این همکاری و در ایجاد جاده‌های مواصلاتی، جمهوری خودمختار نخجوان نقش محوری را ایفا خواهد کرد. براساس گفت‌وگوهایی که من در ۵ کشور داشتم امیدواریم که بتوانیم یک همکاری همه جانبه برای اتصال در این منطقه، چه کریدور شمال- جنوب و چه کریدور جنوب-غرب، ایجاد کنیم.

وزیر امور خارجه گفت: از این طریق می‌توانیم خلیج فارس را به روسیه و خلیج فارس را به دریای سیاه وصل کنیم. در همه کریدور‌ها جمهوری خودمختار نخجوان نقش بسیار مهمی ایفا خواهد کرد.


بیشتر بخوانید 


ظریف با تشکر از مهمان‌نوازی مردم نخجوان، گفت: امیدوارم آینده این منطقه آینده بسیار بهتری نسبت به گذشته باشد.

 وزیر خارجه کشورمان با واصف طالب اف، رئیس مجلس عالی نخجوان دیدار و گفت‌وگو کرد. وزیر امورخارجه کشورمان بعد از سفر به کشور‌های آذربایجان، روسیه، ارمنستان، گرجستان و ترکیه صبح روز شنبه وارد نخجوان شد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا