ورزشی

باشگاه اوکراینی علیه سرقت ستاره ایرانی!

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، او در حالی که 8 گل برای این تیم به ثمر رسانده به دلیل رفتار غیر حرفه ای ش به تیم دوم این باشگاه تبعید شده است. 

 

در فوتبال حرفه ای کمتر اتفاق می افتد بازیکنی بعد از اتمام قراردادش راهی تیم دیگر شود؛ چرا که در این صورت تیمی که هم اکنون بازیکن را در اختیار دارد از جابجایی سود نمی برد. فروش بازیکن یکی از منابع اصلی درآمد تیم ها است و باشگاه ها معمولا بازیکنان شاخص خود را پیش از اتمام قرارداد راهی تیم های دیگر می کنند تا به درآمد قابل توجهی دست پیدا کنند. نمونه اش می توان مهدی طارمی را مثال زد. باشگاه ریوآوه در ابتدای فصل در حالی که یک سال دیگر با مهدی طارمی قرارداد داشت در ازای دریافت 2 میلیون دلار و هم چنین دریافت رضایتنامه رایگان یک بازیکن او را به پورتو فروخت. 

 

 

باشگاه المپیک دونتسک که شهاب زاهدی را در اختیار دارد توام به گلزنی های این بازیکن درلیگ برتر اوکراین در تلاش برای تمدید قرارداد این بازیکن ایرانی به مدت یک فصل دیگر بود که فعلا موفق به انجام این کار نشده است و از سویی تلاش های این باشگاه برای جابجایی این بازیکن در تعطیلات زمستانی هم ره به جایی نبرده است. این موضوع بد جوری باشگاه اوکراینی را بهم ریخته است و به همین خاطر شهاب را به تیم دوم باشگاه تبعید کرده اند. آنها از این موضوع متعجب هستند به  این خاطر که پولی که باشگاه جدید برای خرید شهاب زاهدی پرداخت می کند از دستمزد این بازیکن کسر نمی شود و این توافق بین دو باشگاه است. 

ولادیسلاو هلزین – رئیس باشگاه المپیک درباره شهاب زاهدی می گوید:« ما با شهاب و نماینده او توافق صریح داشتیم. ماهیت توافق در این واقعیت نهفته است که این مهاجم می‌تواند بدون مانع به تیم دیگری برود اما در ازای پرداخت غرامت مالی خاص. ما ناگهان متوجه شدیم که شهاب مخفیانه با باشگاه زوریا توافق کرده است و سپس به اردوی تیم  در ترکیه  نرسید. او در تمرینات نشان داد که به صورت فعال کار نمی‌کند زیرا احتمالاً خود را از قبل بازیکن تیم دیگری می‌داند. ما نمی‌توانیم با ورزشکاری که انگیزه مناسبی ندارد کار کنیم. بنابراین آنها شهاب را به تیم دوم فرستادند و امیدوار هستند که او نگرش خود را برای باشگاهی که برایش خیلی کار کرده، تغییر بدهد. ما آماده هستیم که او را با دریافت مبلغ ۵۰۰ هزار دلار آزاد کنیم. فکر می‌کنم باشگاه زوریا باید هزینه انتقال را به ما بپردازد. زوریا پاییز امسال در لیگ اروپا بازی کرد و درآمد زیادی به دست آورد.»

 

 

رییس باشگاه المپیک دونتسک هم چنین به باشگاه جدید شهاب طعنه زد و گفت:« باشگاهی که می‌خواهد پیشرفت کند باید بیاموزد که چگونه برای خرید یک فوتبالیست توانمند و آموزش دیده، هزینه کند. شهاب می‌گوید که می‌خواهد به ما کمک کند تا در انتقالش به تیم‌های دیگر، صاحب درآمد شویم. او می فهمد که المپیک به او کمک کرده تا تبدیل به چنین بازیکنی شود اما این بازیکن از پشت سر، به ما صدمه و آسیب می‌زند. »

 

اما آینده این بازیکن ایرانی چه خواهد شد؟ باشگاه المپیک نمی تواند او را مجبور به تمدید قرارداد کند. یک راه وجود دارد که شهاب در تعطیلات زمستانی با اجازه باشگاه راهی تیم جدیدش شود و باشگاه زوریا مبلغ درخواستی باشگاه المپیک 500 هزار دلار را پرداخت کند و راه دوم این است که شهاب تا پایان فصل حضور در تیم دوم باشگاه را تحمل کند که این بدون شک از نظر فنی و روحی و روانی آسیب شدیدی به این بازیکن وارد می کند. ضمن اینکه قانون این اجازه را به باشگاه المپیک می دهد که بخشی از دستمزد شهاب زاهدی را به خاطر حضور بی انگیزه در تمرینات کسر کند. از سویی اگر برای باشگاه المپیک محرز شود که شهاب زاهدی زمانی که با این باشگاه قرارداد داشته با باشگاه دیگری به صورت مکتوب توافق کرده است می تواند علیه این بازیکن طرح دعوی کند و علیه او رای انضباطی بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا