ورزشی

نساجی ٢ ذوب‌آهن ٣؛ سیزده برای رحمان نحس نبود

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، شاگردان مجید جلالی و رحمان رضایی با شرایط مشابهی به هم رسیده بودند. سبزپوشان اصفهانی در پایان هفته دوازدهم بدون اینکه امتیازی کسب کنند، با هشت امتیاز رتبه بدی در جدول رده بندی داشتند و نساجی مازندران هم اگرچه برخلاف ذوب آهن شروع خوبی در رقابت های لیگ بیستم داشت، اما در ادامه با وحید فاضلی به نتیجه نرسید تا سرمربی جدید برای تغییر شرایط دست به کار شود. هر دو تیم در این مسابقه به دنبال پیروزی بودند و این ذوب آهن و بیدوف بودند که با ثبت سریع‌ترین گل مسابقات لیگ بیستم تا اینجای رقابت ها در ثانیه 20، از میزبانشان در ورزشگاه وطنی پیش افتادند. این گل البته بیش از چند دقیقه طول نکشید و محمدمهدی نظری که در دقیقه 30 به دلیل مصدومیت جای خود را به زامهران داد، گل تساوی را وارد دروازه یوسف بهزادی کرد. این پایان کار در نیمه اول پرحاشیه و خبرساز این بازی نبود. پیش از اینکه اکبریان داور مسابقه تصمیمی غیرمنتظره در دقیقه 45 بگیرد و مجتبی حق دوست را به دلیل توهین به بازیکن تیم نساجی از زمین مسابقه اخراج کند، عبدالله حسینی مدافع پیش تاخته ذوبی ها در دقیقه 28 تیمش را دوباره از میزبان پیش انداخته بود. در پایان نیمه اول اعتراض‌های ادامه دار رحمان رضایی به کارت قرمزی که داور به حق دوست نشان داد، سبب شد تا او هم پیش از رفتن تیمش به رختکن دومین اخراجی سبزپوشان اصفهانی لقب بگیرد.

با شروع نیمه دوم تیم نساجی مازندران که با یک یار بیشتر برای جبران نتیجه به زمین وارد شده بود، توسط ایوب کلانتری به گل تساوی در دقیقه 48 دست پیدا کرد ولی این گل خیلی زود و در یک ضدحمله با حرکت و همکاری خوب محمدی مهر و میلاد جهانی که یکی از زیباترین گل های هفته را به ثمر رساندند، بی اثر شد و ذوب آهن که با تمام وجودش برای کسب اولین پیروزی فصل تلاش می کرد و می جنگید، درنهایت به خواسته خود رسید  و اولین بازی سه امتیازی آنها در ورزشگاه وطنی مقابل مجید جلالی رقم خورد که فعلا در بازگشت به مازندران، با دو شکست روزهای سختی را در پیش دارد.

 جمعه ۱۰ بهمن ۹۹  
نساجی مازندران- ذوب‌آهن اصفهان   
داوران: محمد رضا اکبریان؛ فرهاد مروجی، عباس پورحیدری و موسی مه‌آبادی
کمک داوران پشت دروازه: علی بای و کیوان علی‌محمدی
ناظر: فریدون اصفهانیان

لیگ برتر | هفته سیزدهم

 

ترکیب ذوب‌ آهن

 • یوسف بهزادی
 • وحید محمدزاده
 • سیدعبدالله حسینی
 • مسعود ابراهیم‌زاده
 • قاسم حدادی‌فر
 • میلاد جهانی
 • دشتی ( ٧٣ مارکوویچ)
 • دارکو بیدوف
 • دانیال مومنی (٨٠سلطانی مهر)
 • فرشاد محمدی مهر
 • مجتبی حقدوست

 

 ترکیب نساجی

 • نیما میرزازاد
 • مجتبی بیژن
 • سعید بیگی
 • آرمان قاسمی
 • حسن نجفی
 • روزبه شاه‌علیدوست(55 محمد باباگلی)
 • ایوب کلانتری
 • علی داوران
 • کریم اسلامی
 • مهرداد بایرامی
 • محمد نظری  (٣٣ زامهران)

 

 

اخطار:

دارکو بیدوف (٣٧ ) از ذوب آهن

 فرشاد محمدی مهر (64) از ذوب آهن

سلطانی مهر (90) از ذوب آهن

 

 

اخراج:

 

مجتبی حق دوست ( 45 ) از ذوب آهن

رحمان رضایی (3+45) مربی ذوب آهن

 

 

شرح گل:

ذوب‌آهن (١-٠): فقط چند ثانیه پس از شروع بازی بود که توپ ارسالی مجتبی حق دوست در یک رفت و برگشت با دخالت دشتی به بیدوف رسید و این مهاجم صربستانی با یک بغل پای دقیق دروازه میزبان را باز کرد تا یکی از سریعترین گل‌های تاریخ لیگ برتر به نام این مهاجم ثبت شود.

نساجی مازندران (١-١): ذوبی‌ها در شادی گل اول به سر می بردند که ارسال حسن نجفی از سمت راست خط هجومی نساجی مازندران، مهدی نظری را در موقعیت گلزنی قرار داد و این بازیکن هم به مانند بیدوف با یک تک ضربه دقیق و هوشمندانه گل تساوی تیمش را خیلی زود و در دقیقه ۴ رقم زد.

ذوب‌آهن (٢-١): باز هم مانند صحنه گل اول ارسال مجتبی حق دوست از سمت راست خط هجومی نساجی مازندران پایه گذار گل دوم تیمش شد. این ارسال در میانه راه با ضربه سر علی دشتی به تیرک دوم فرستاده شد تا حسینی مدافع پیش تاخته تیم در دقیقه ٢٨ گل دوم تیمش را به ثمر برساند.

نساجی مازندران (٢-٢): ضربه ایستگاهی حسن نجفی پس از درگیری دو بازیکن دو تیم در محوطه جریمه به ایوب کلانتری رسید و با یک ضربه پای راست تک ضرب گل تساوی را در دقیقه ۵٠ به نام خودش زد.

ذوب‌آهن (٣-٢): علی‌رغم اینه ذوب آهن ده نفره به کار ادامه می‌دهد یک ارسال بسیار خوب توسط محمدی‌مهر به تیرک دوم و نقطه کور خط دفاعی نساجی مازندران، در آن منطقه با حضور میلاد جهانی و ضربه والی زیبای این بازیکن که به صورت تک‌ضرب و روی پا به زاویه مخالف زده شد، در دقیقه ۵۶ بار دیگر سبزپوشان اصفهانی را امیدوار به کسب سه امتیاز کرده است.

 

 

لحظات حساس:

 

دقیقه ٩: شوت دارکو بیدوف از گوشه محوطه جریمه با واکنش خوب میرزازاد راهی کرنر شد.

دقیقا ٣١: ارسال از سمت چپ خط دفاعی ذوب آهن می رفت زمینه ساز گل تساوی شود ولی ایوب کلانتری در شرایطی که کریم اسلامی شرایط بهتری داشت، به توپ ضربه زد و توپ با اختلاف راهی اوت شد.

دقیقا ٣٧: شوت علی داوران با فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۴٢: ضربه سر مجتبی بیژن که فضای خوبی در اختیار او قرار گرفته بود، به همان‌جایی زده شد که یوسف بهزادی حضور داشت.

دقیقه ۶۵: ذوب آهن در ضدحمله صاحب موقعیت گلزنی شد ولی ضربه دانیال مومنی پس از واکنشی که میرزازاد داشت به تیرک عمودی دروازه برخورد کرد و به گل چهارم بدل نشد.

دقیقه ٨٢: شوت امیرحسین یحیی زاده با پای راست و با قدرت زیادی از پشت محوطه جریمه زده شد ولی با اختلاف یکی دو متری راهی اوت شد.
دقیقه ٨۶: مهاجم نساجی مازندران در آستانه تک به تک شدن با بهزادی بود ولی خرج به موقع گلر ذوب آهن و برخوردی که با مهاجم حریف داشت، به سود تیم میهمان خطا اعلام شد
دقیقه ٨٩: کریم اسلامی در شرایطی که بهزادی برای گرفتن توپ از دروازه خارج شده بود، ضربه خوبی بزند و توپ او که به صورت چیپ زده شد، با اختلاف چند متری راهی اوت شد.

دقیقه ۵+٩٠: ضربه زامهران از داخل محوطه جریمه خطرناک بود و با واکنش بهزادی به کرنر فرستاده شد.

 

 

شرح بازی:

شرایط دو تیم سبب شده بود تا این بازی برخلاف روندی که به صورت معمول از مربیان دو تیم شاهد هستیم، تهاجمی از کار دربیاد و در 5 دقیقه ابتدایی دو گل به همراه داشت. پس از گل تساوی نساجی، بازی کمی آرام تر شد ولی باز هم ذوب آهن پیش افتاد تا شاهد یک بازی سریع از سوی تیم میزبان برای جبران نتیجه باشیم. در نیمه دوم نساجی که یک بازیکن بیشتر از تیم ذوب آهن داشت، سراپا حمله شد و مجید جلالی به دنبال سه امتیاز مسابقه بود. آنها در شروع خوب ظاهر شدند و روی یک ضربه ایستگاهی گل زدند ولی در حالی که برای زدن گل های بعدی رویاپردازی می کردند، روی یک ضدحمله غافلگیر شدند و گلی زیبا توسط میلاد جهانی در دقیقه 55 وارد دروازه آنها شد. از این دقیقه تا پایان، هر چه جلوتر رفتیم، ذوب آهن بیشتر شکل تدافعی می گرفت و حملات پراکنده نساجی که البته دو سه موقعیت آن می توانست به گل تساوی تبدیل شود، به جایی نرسید.

 

 

اتفاق ویژه:

در دقیقه 45 این مسابقه داور مسابقه به دلیل خطای آشکار حق دوست به این بازیکن کارت زرد داد ولی چند ثانیه بعد کارتی که رنگ قرمز داشت را از جیبش درآورد و مقابل دیدگان هافبک ذوب آهن گرفت. این شروع ماجرا و حواشی ای بود که نیمه اول را به دقیقه 53 رساند و رحمان رضایی نیز سرنوشتی شبیه بازیکنش پیدا کرد و نیمه دوم را از روی سکوها نظاره کرد. اکبریان در حین رفتن به رختکن، به مسئولان باشگاه ذوب آهن گفته که حق دوست را به دلیل توهیم به صورت مستقیم اخراج کرده است.

 

 

بهترین بازیکن زمین:

مجتبی حق دوست و علی داشتی دو بازیکن تاثیرگذار ذوب آهن در نیمه اول بودند ولی در نیمه دوم با اخراج حق دوست این دشتی و جهانی بودند که به همراه محمدی مهر مدافع راست سبزپوشان اصفهانی، عملکردی تحسین برانگیز در مسیر اولین سه امتیاز تیمشان در لیگ بیستم ارائه دادند.

 

 

درحاشیه:

 

*رحمان رضایی سرمربی ذوب آهن این روزها در حال تحمل فشار زیادی است و مدیران باشگاه اصفهانی پیش از بازی سایپا بود که بیانیه‌ای در مورد شرایط فنی تیم منتشر کردند.

*در نساجی هم شرایط تعریفی ندارد و مجیدی جلالی پس از انتخاب به عنوان جانشین وحید فاضلی، پس از شکست مقابل شهر خودرو در این مسابقه به سه امتیاز می اندیشد تا تیمش را رفته رفته از رتبه های میانی جدول رده بندی جدا کند.

*شهاب گردان که پیش از دیدار برابر سایپا در گرم کردن دچار آسیب دیدگی شد، در این مسابقه هم حضور ندارد و بهزادی برای سومین مرتبه در دروازه سبزپوشان اصفهانی قرار گرفته است.

*مصدومیت بازیکن نساجی مازندران در دقیقه ٢۵ باعث وقفه دو دقیقه ای در بازی شد.
*تصویر مهرداد میناوند برای گرامیداشت یاد و خاطره شماره ٢۵ سابق پرسپولیس و تیم ملی روی اسکوربورد ورزشگاه وطنی دیده می‌شود.

*نظری گلزن نساجی شرایط خوبی ندارد و به دلیل آسیب دیدگی جای خود را به زامهران داد.

*گل بیدوف تاکث اینجای مسابقات بیستمین دوره لیگ برتر فوتبال ایران، سریع‌ترین گل مسابقات بوده.ث است.

*رحمان رضایی که به تصمیمات داور مسابقه اعتراض کرده بود، با کارت قرمز اکبریان مواجه شد و دومین اخراجی ذوب آهن لقب گرفت.

*اتفاق جنجالی این مسابقه در دقیقه ۴۵ اتفاق افتاد و مجتبی حق دوست پس از دریافت کارت زرد اول، آنطور که داور می گوید به دلیل توهین با کارت قرمز مستقیم اکبریان جریمه شد.

* یکی از اعضای کادر فنی ذوب آهن بار دیگر با کارت قرمز داور جریمه شد تا شمار اخراجی های این تیم به عدد سه برسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا