ورزشی

استقلال چشم انتظار درخشش تیم رحمتی و ربیعی

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، شاید تنها اتفاقی که می‌توانست استقلال را از فشارهای بعد از شکست غیرمنتظره خانگی برابر سایپا فراری دهد، شکست دادن نفت مسجدسلیمان و حفظ صدر جدول بود. با این حال اشتباه عجیب حسینی و بدشانسی شاگردان فکری در بازی امروز باعث شد تا استقلال دو امتیاز دیگر را هم از دست بدهد.

حالا شاگردان فکری در دو هفته 5 امتیاز مهم و کلیدی را از دست داده‌اند، اما فعلا صدرنشین لیگ بیستم به حساب می‌آیند؛ جایگاهی که به شدت از سوی چند تیم تهدید می‌شود.

فردا هفته سیزدهم با 5 دیدار دیگر پیگیری می‌شود و دو دیدار از سایر بازی‌ها برای استقلالی‌ها حیاتی‌تر است. سپاهان که هفته قبل با شکست دادن صنعت نفت در آبادان خودش را هم امتیاز با استقلال در جدول می‌دید و فقط به خاطر تفاضل گل کمتر نتوانست طعم صدرنشینی را بچشد، حالا این شانس را دارد تا با شکست شهرخودرو در نقش جهان به تنهایی و برای اولین بار در این فصل صدر جدول را در اختیار بگیرد. مهدی رحمتی و تیمش فردا علاوه بر اینکه برای صعود خودشان در جدول تلاش می‌کنند، خوب می‌دانند که نتیجه‌ای که می‌گیرند،‌ به طور مستقیم در سرنوشت استقلال هم تاثیرگذار خواهد بود.

دیگر مربی‌ای که عملکرد شاگردانش در صدرنشینی استقلال تاثیرگذار است؛ محمد ربیعی محسوب می‌شود. مس رفسنجان فردا از صنعت نفت آبادان میزبانی می‌کند؛ تیمی که تا اینجای فصل در نقش یک پدیده ظاهر شده و چند هفته‌ای است که در بالای جدول خودنمایی می‌کند. البته شاگردان پورموسوی هفته قبل شانس بازگشت به صدر جدول را داشتند، اما یک شکست خانگی را برابر سپاهان تجربه کردند. حالا آن ها امیدوارند با پیروزی خارج از خانه برابر مس رفسنجان نه تنها از استقلال در جدول سبقت بگیرند، بلکه در صورت توقف سپاهان بار دیگر طعم صدرنشینی را بچشند.

استقلالی‌ها که اصلا دوست ندارند صدرنشینی را حداقل تا پایان نیم فصل از دست بدهند، چشم انتظار نتایج این دو بازی خواهند بود و در صورتی که یکی از دو تیم سپاهان یا صنعت نفت به پیروزی برسند، به رده‌های پایین‌تر سقوط می‌کنند. این سقوط ممکن است حتی تا رده سوم هم رخ دهد؛ اتفاقی که با پیروزی همزمان نفت و سپاهان رخ می‌دهد.

البته پرسپولیس را هم نباید نادیده گرفت که با توجه به شرایط فعلی جدول می‌تواند در صورت برتری در بازی فردا مقابل ماشین‌سازی و کسب سه امتیاز در بازی‌های عقب افتاده خودش را به صدر جدول برساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا