سیاسی

تسهیلات سربازان متاهل ۵۰ درصد افزایش می‌یابد

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش خبرنگار مجلس گروه  سیاسی باشگاه  خبرنگاران  جوان، رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی در نشست خبری خود گفت: در بودجه سال آینده وابستگی به نفت را کاهش دادیم و این وابستگی را از حدود ۳۹۴ هزار میلیارد تومان به کمتر از ۲۶۰ هزار میلیارد تومان رساندیم.

او ادامه داد: همچنین با انجام شفاف سازی، بر اساس درخواست اجازه دولت در موارد مختلف، اجازه لازم را داده ایم؛ برای ایجاد انضباط مالی، بودجه را دو سقفی در شش ماهه اول و دوم بسته‌ایم. البته در مورد ردیف‌های پیشنهادی دولت هنوز تصمیم نگرفته ایم.

زارع با بیان اینکه منابع عمومی دولت از ۸۴۱ هزار میلیارد تومان به هزار و ۱۵۸ میلیارد تومان رسید، بیان کرد: تقریباً ۱۷۸ هزار میلیارد تومان شفاف سازی در بودجه انجام شد که حدود ۹۰ هزار میلیارد تومان در حوزه واگذاری سهام است. البته بند و تبصره ۲ در کتاب بودجه آورده شده بود، اما در ردیف‌ها نیامده بود و مبلغ صفر قرار داده بودند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ افزود: در شفاف سازی ۱۷۸ هزار میلیارد تومانی، ۱۳۹ هزار میلیارد تومان منابع جدید از حوزه مالیات اوراق است که برای نمونه ۲۷ هزار میلیارد تومان برای جهاد کشاورزی قرار دادیم.

او تصریح کرد: در مورد تبصره ۴ که مقام معظم رهبری به استفاده از منابع صندوق توسعه ملی دستور می‌دهند، وزارت جهاد کشاورزی را مکلف کردیم برای اجرای طرح‌های آبیاری تحت فشار هزار و ۷۵۷ میلیارد تومان و برای طرح‌های آبخیزداری و آبخوانداری هم هزار و ۷۵۷ میلیارد تومان اعتبار داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ افزود: براساس مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه مجلس، تسهیلاتی برای سربازان متأهل اختصاص یافت که این تسهیلات ۵۰ درصد بیشتر از سال گذشته پرداخت خواهد شد. بر این اساس تسهیلات و وام برای سربازان متأهل به مبلغ ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومان با بهره بسیار پایین (در صورت تصویب نهایی در صحن مجلس) اختصاص خواهد یافت.

این خبر در حال تکمیل است….

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا