فناوری

واکنش شیائومی به قرارگیری در لیست سیاه آمریکا: هیچ ارتباطی با ارتش چین نداریم

پنل اس ام اس هیرو

دیروز دولت ایالات متحده آمریکا شیائومی را به لیست سیاه «شرکت‌های نظامی کمونیستی چین» اضافه کرد، موضوعی که واکنش این کمپانی چینی را در پی داشته و هرگونه ارتباط با ارتش چین را رد کرده است.

با قرارگیری شیائومی در لیست سیاه دولت آمریکا، کمپانی‌ها و همچنین سرمایه‌گذاران آمریکایی نمی‌توانند در این شرکت چینی سرمایه‌گذاری کنند. علاوه بر این، شرکت‌ها و افرادی که پیش از این در شیائومی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، باید تا نوامبر امسال دارایی‌های خود را واگذار کنند.

این لیست سیاه با لیست سیاهی که تحریم‌های شدیدی را علیه هواوی وضع کرد و باعث شد این کمپانی چینی، برند آنر را بفروشد، متفاوت است. شرکت‌های آمریکایی یا کمپانی‌هایی که از فناوری‌های آمریکایی استفاده می‌کنند، نمی‌توانند با هواوی تجارت کنند، اما وضعیت شیائومی متفاوت است و از سرمایه‌گذاری در آن ممانعت می‌شود.

شیائومی

حالا شیائومی امروز نسبت به چنین موضوعی واکسن نشان داده و در بیانیه‌ای گفته:

«شیائومی در مناطقی که تجارت می‌کند، از قوانین پیروی کرده و مطابق با قوانین و مقررات آن‌ها عمل می‌کند. این کمپانی تکرار می‌کند که محصولات و سرویس‌هایش را برای استفاده غیرنظامی و تجاری ارائه می‌کند. شیائومی تایید می‌کند که این کمپانی تحت مالکیت یا کنترل ارتش چین قرار ندارد و به آن وابسته نیست و همچنین یک شرکت «نظامی کمونیستی چین» مطابق با تعریف «قانون مجوز دفاع ملی» آمریکا (NDAA) نیست. این کمپانی برای محافظت از منابع خود و همچنین سهامدارانش، اقدامات مناسب را انجام خواهد داد.

ما در حال بررسی عواقب احتمالی این سیاست هستیم تا به درک کامل‌تری از تاثیر آن روی این گروه پی ببریم. در زمان موردنیاز، اطلاعیه‌های بیشتری منتشر خواهیم کرد.»

چندین روز به پایان کار دولت ترامپ باقی مانده و رئیس جمهور جدید آمریکا، جو بایدن وارد کاخ سفید می‌شود. بنابراین شاید دولت جدید برای حفظ رقابت در بازار، سیاست دولت ترامپ را تغییر دهد و این شرکت چینی از لیست سیاه خارج شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا