سیاسی

غربالگری در کشور الزامی نبوده و ممنوع هم نشده است/ احتمال حاشیه‌سازی مافیای غربالگری را می‌دادیم

پنل اس ام اس هیرو

عنابستانی در گفت‌و‌‎گو با باشگاه آلانه:

علی اصغر عنابستانی سخنگوی کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده در گفت‌وگو با خبرنگار  مجلس گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان، با تأکید بر اینکه غربالگری در کشور هیچ وقت  الزامی نبوده و اکنون هم ممنوع نشده است، گفت: وضعیت فعلی غربالگری نه به نفع مادران و نه به سود افزایش جمعیت است و تنها عده‌ای سودجو از آن بهره می‌برند. 

او ادامه داد: این کمیسیون به دنبال ساماندهی این وضعیت است و کاملاً احتمال ایجاد حاشیه‌های پیش از موعد از سوی مافیای مالی پشت سر غربالگری را می‌دادیم.


بیشتر بخوانید


عنابستانی اظهار کرد: الان در مقام سخنگوی کمیسیون مشترک طرح جوانی جمعیت و تعالی خانواده ترجیح می‌دهم بیش از این صحبت نکنم؛ چراکه باید بحث‌های تخصصی مفصلی درباره‌اش انجام داد، در نتیجه زمانی که مسئله مذکور تبدیل به قانون و ابلاغ شود، چنین خواهیم کرد تا تحت تأثیر فضاسازی مافیایی پشت صحنه قرار نگیریم.

مجید انصاری عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ به باشگاه آلانه گفته است که حذف بودجه مربوط به غربالگری از لایحه بودجه سال آینده ارتباطی به کمیسیون تلفیق ندارد.

چهارشنبه هفته گذشته کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده شورای عالی انقلاب فرهنگی در یک پیام توییتری با تبریک به مادران و پرسنل وزارت بهداشت نوشته بود که «بالاخره با تلاش برخی نمایندگان انقلابی مجلس اجبار به غربالگری توسط مادر و پزشکان با تجویزهای غیر استاندارد و غیر متقن علمی(که باعث قتل جنین‌ می‌شود) برداشته شد. حالا دیگر هیچ پزشک و مادر مجبور غربالگری کشتن جنین نیست.» خزعلی پس از مدتی توییت خود را پاک کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا