فناوری

افزایش میانگین مصرف‌سوخت خودروها در آمریکا به 9.44 لیتر در هر صد کیلومتر

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) میانگین مصرف سوخت خودروهای مدل 2019 در این کشور افزایش پیدا کرده و به رقم 24.9 مایل با هر گالن (معادل 9.44 لیتر در هر صد کیلومتر) رسیده است.

برای اینکه درک بهتری از این رقم داشته باشید، باید بگوییم قبل از این بررسی، میانگین مصرف سوخت کلی خودروهای حاضر در آمریکا برابر با 25.1 مایل به ازای هر گالن (معادل 9.37 لیتر در هر صد کیلومتر) بود.

از سال 2004 تاکنون که EPA به بررسی میانگین مصرف سوخت خودروها می‌پردازد، از 15 تحقیق انجام شده در 12 مورد میزان مصرف سوخت و آلایندگی بهبود داشته است. بد نیست اشاره کنیم برای خودروهای مدل 2004 میانگین مصرف سوخت کلی برابر با 19.3 مایل با هر گالن (معادل 12.18 لیتر در هر صد کیلومتر) بود.

همانگونه که قابل حدس است، گرایش مشتریان به سمت مدل‌های شاسی‌بلند و کراس‌اوور دلیل اصلی بدتر شدن میزان مصرف سوخت میانگین محسوب می‌شود. طبق آمار ارائه شده توسط رویترز، در سال 2019 برابر با 44 درصد از خودروهای شخصی به فروش رسیده در آمریکا مدل‌های سواری و 56 درصد شاسی‌بلند و پیکاپ بوده است.

به گفته EPA، در کنار افزایش میزان مصرف سوخت، قدرت و وزن خودروهای مدل 2019 نیز رشد قابل ملاحظه‌ای کرده و انتظار می‌رود این روند برای خودروهای مدل 2020 نیز ادامه داشته باشد.

آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا جزئیاتی را نیز در رابطه با خودروسازانی که به منظور تطابق با قوانین آلایندگی اعتبار خریداری می‌کنند، منتشر کرده است. برای نمونه تسلا، تویوتا و هوندا در سال 2019 به ترتیب 39.8، 33.8 و 40 میلیون مگاگرم اعتبار فروخته‌اند، این در حالی است که گروه فیات کرایسلر 82.1 میلیون، جنرال موتورز 10.7 میلیون، ب‌ام‌و 5.5 میلیون و دایملر 12.2 میلیون مگاگرم اعتبار خریداری کرده‌اند.

اندرو ویلر (Andrew Wheeler) مدیر EPA در اظهارنظری جالب گفته است: «این آمار نشان می‌دهد تنها چند خودروساز معدود توانسته‌اند بدون توسل به خرید اعتبار از سایر کمپانی‌ها، خود را با استانداردهای آلایندگی غیر واقع‌بینانه که در زمان ریاست جمهوری اوباما تعیین شد، تطبیق دهند.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا