فناوری

سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده پاناسونیک در CES رونمایی شد

پنل اس ام اس هیرو

شاخه خودرویی کمپانی پاناسونیک از یک سیستم هداپ دیسپلی پیشرفته در نمایشگاه مجازی CES رونمایی کرد. این سیستم مبتنی بر واقعیت افزوده بوده و اطلاعات موجود را طوری منعکس می‌کند که گویی علایم و نوشته‌ها روی سطح مسیر قرار دارند.

سیستم هداپ دیسپلی نوین پاناسونیک به هوش مصنوعی مجهز بوده و با کمک تکنولوژی اختصاصی SPYDR کمپانی، محتواهای گوناگون مثل سرعت حرکت خودرو، اشیا، عابرین پیاده و همچنین اطلاعات مربوط به نقشه را به شکلی گیرا و جذاب نمایش می‌دهد. پاناسونیک هدف از توسعه این سیستم را ارائه اطلاعات بهتر و درگیر نگه داشتن بیشتر او با فرایندهای رانندگی اعلام کرده است.

گرافیک و اطلاعات هداپ دیسپلی پیشرفته پاناسونیک به صورت سه‌بعدی در مسیر نگاه راننده قرار می‌گیرد تا تمرکز او بر هم نخورد

اسکات کیرچنر (Scott Kirchner) مدیر شاخه خودرویی پاناسونیک سرعت رشد بازار هداپ دیسپلی را بسیار بالا توصیف کرده، اما در عین حال سیستم‌های فعلی را ناقص می‌داند. به اعتقاد آقای کیرچنر سیستم‌های مبتنی بر واقعیت افزوده بخش بیشتری از جاده را پوشش داده و می‌توانند اطلاعات رایجی مثل سرعت و میزان سوخت را با علایم مسیریابی که به صورت سه‌بعدی نشان داده ‌می‌شود، ترکیب کنند.

مدیر شاخه خودرویی پاناسونیک در ادامه تاکید کرده هنگام فراگیر شدن اتومبیل‌های خودران در آینده، سیستم هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده راحتی و آرامش خیال بیشتری را برای سرنشینان به ارمغان خواهد آورد.

از ویژگی‌های کلیدی سیستم هداپ دیسپلی ابداعی پاناسونیک باید به مواردی مثل تکنولوژی دنبال کردن مردمک چشم، دقت بالای سیستم مسیریابی با اتکا به هوش مصنوعی، کنترل لرزش، کنترل دائمی سطح هوشیاری، رادار تصویربرداری سه‌بعدی، رزولوشن 4K و ابعاد کوچک اجزای سیستم اشاره کرد.

لنزهای پیشرفته که میدان دید گسترده‌ای (10 در 4 درجه) دارند، از ویژگی‌های جالب هداپ دیسپلی پاناسونیک در بخش سخت‌افزار به شمار می‌رود. این لنزها می‌توانند تصویری مجازی در فاصله 10 متری یا بیشتر خلق کنند.

آنطور که شواهد و قرائن نشان می‌دهند، تکنولوژی‌ هداپ دیسپلی مبتنی بر واقعیت افزوده دیر یا زود بالاخره به خودروهای تولید انبوه راه پیدا خواهد کرد. در حال حاضر سیستم هداپ دیسپلی نسل جدید مرسدس بنز S کلاس در نوع خود پیشرفته‌ترین است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا