سیاسی

حزب ندای ایرانیان، دستاورد جریان اصلاحات است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، محمدرضا عارف، فعال اصلاح طلب در ششمین مجمع عمومی حزب ندای ایرانیان گفت: من این حزب را یکی از دستاوردهای جریان اصلاحات در دهه نود می‌دانم.

عارف ادامه داد: شرایط بعد از حوادث ۸۸ و عدم حضور جریان اصلاحات در انتخابات سال ۹۰ نشانه یاسی بود که در جریان اصلاحات احساس می شد.

او افزود: جوانان این حزب با تشویق و ترغیب بزرگان جریان اصلاحات به میدان آمدند و فعالیت جدیدی را آغاز کردند و توانستیم با کمک حضور بزرگان اصلاح طلب حرکتی دوباره آغاز کنیم.

این فعال سیاسی اصلاح طلب عنوان کرد: در زمانی که طرح تشکیل حزب مطرح بود، به عنوان یک وظیفه از این حزب حمایت کردم و بقیه را به تشویق از این حزب ترغیب کردم.

عارف ادامه داد: ابتکار خوب صادق خرازی در جذب جوانان اتفاق خوبی بود که در این حزب افتاد، اگر چه در سال ها گذشته با فراز و فرودهایی همراه بوده ولی این درخواست را دارم که عملکرد حزب در شش سال گذشته بررسی شود و نقاط قوت و ضعف آن پیگیری و رفع شوند.

او افزود: واقعیت این است، ائتلاف‌های این چنینی که در چند سال گذشته داشتیم با هدف انتخابات تشکیل می‌شود و از فردای انتخابات پاسخگویی برای آن دیگر معنایی ندارد و گاها دیده می‌شود که این ائتلاف ها تغییر می کنند.

عارف تصریح کرد: جمهوریت نظام ایجاب می کند که ما ساز و کارهای قوی داشته باشیم و پاسخگوی رفتار و عملکردها باشد و در این مسیر، هیچ راهی جز رسیدن به یک یا چند حزب فراگیر نداریم و ما از جریان اصلاحات این توقع را داریم که این رویکرد را دنبال کنند.

او ادامه داد: حزب ندا از جمله ظرفیت های جوانان و تعامل با مردم را دارد و رویکرد جدیدی در استفاده از شبکه های اجتماعی را در خود جای داده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه گفت: پیشنهاد من به ارکان حزب این است که رسیدن به حزب فراگیر را در دستور کار خود قرار دهند و با تجربه‌ای که در شورای‌عالی داشتیم می‌توانیم به این مهم برسید که در چند مرحله می‌توان به این اتفاق دست پیدا کرد، مرحله اول اجماعی یعنی چند حزب که تفکر نزدیک به هم دارند جمع شوند یک اجتماع را تشکیل دهند، مرحله دوم تشکیل یک شورا برای نظارت برای این تجمع و سوم تشکیل ائتلاف فراگیر است که من هم آمادگی دارم که در این مراحل همراه دوستان باشم.

او افزود: در خرداد ۱۴۰۰ شرایط خاصی را در پیش داریم جریان اصلاحات باید با تمام ظرفیت برای حضور تلاش کند.

عارف تصریح کرد: ما همیشه با جریان اقتدار گرا در داخل کشور و با مخالفان نظام در خارج از کشور درگیر بوده‌ایم، جریان مخالف نظام به این نتیجه رسیدند که اگر می‌خواهند نظام را از بین ببرند باید جریان اصلاحات را از بین ببرند.

او ادامه داد: موضوع دیگر حضور مردم است که جریان اصلاحات تاکید زیادی بر این موضوع دارد؛ رفتار برخی از دوستان اصلاح طلب از یک سوء و رفتار برخی افراد دیگر که در مواقع ضرورت لباس اصلاح طلبی می پوشند و در لباس اصلاح طلبی به این جریان ضربه می زنند.

عارف همچنین گفت: باید با تکیه بر تجربه موفق دولت اصلاحات اعتماد مردم را دوباره برگردانیم؛ باور دارم که اگر در مسیر درست حرکت کنیم اعتماد مردم را دوباره جلب می کنیم.

این فعال اصلاح طلب با اشاره به نامزد اجاره‌ای برای انتخابات گفت: هر گونه کاندیدای عاریتی و اجاره ای توهین به جریان اصلاحات است و ما نشان دادیم که می توانیم با استفاده از نفرات خود کارهای مهمی انجام دهیم.

او ادامه داد: نباید اجازه دهیم ذهنیت گرایی افراطی ما را به ناکجا ببرد.

عارف در پایان گفت: امروز نیازمند صداقت با مردم هستیم نه توجیه گری و ماله کشی؛ نیازمند صداقت با خود و ملت هستیم.

این خبر در حال تکمیل است/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا