سیاسی

حزب اعتماد ملی از کروبی درخواست اعتراض به کمیسیون ماده ۱۰ احزاب را دارد

پنل اس ام اس هیرو

عضو حزب اعتماد ملی در گفت‌وگو با باشگاه آلانه:

محمدصادق جوادی حصار عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی  در گفت‌وگو با خبرنگار احزاب و تشکل های سیاسی باشگاه آلانه،  با اشاره به جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، گفت: بررسی استعفای آقای کروبی و رسیدگی به این استعفا در دستور کار جلسه نبوده است و اصلا به آن پرداخته نشد و صرفا قرار شد که روند قانونی خود را طی کند.

او ادامه داد: روند قانونی هم به این معناست که یا او به اتفاقات کمیسیون ماده ۱۰ احزاب اعتراض کند که او فعلا همچین اعتراضی ندارد و یا حزب به نمایندگی از آقای کروبی و به عنوان یک شخصیت حقوقی به آن اعتراض کند که برخی از حقوقدان‌ها گفتند که او به طور شخصی هم حتما باید اعتراض خود را اعلام کند.

جوادی حصار افزود: پس در حال حاضر تصمیم کلی دوستان ما در حزب این شد که از آقای کروبی خواهش کنند تا اگر ممکن است قبل از پایان فرصت قانونی به این اتفاق اعتراض کند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در پاسخ به این سوال که حزب پس از آقای کروبی چه خواهد کرد؟ گفت: ما امیدواریم که سایه او به عنوان دبیر کل همواره بر سر حزب ما باشد و به طور قانونی فعالیت خود را ادامه دهد؛ زیرا در هیچ محاکمه‌ای محکومیت او ثابت نشده است.

فعال اصلاح طلب بیان کرد: تصمیم ما این است که از طریق قانونی تصمیم سازان را مجاب کنیم که از این نظر بازگشته و امکان استفاده قانونی از حضور آقای کروبی در حزب را فراهم کنند، اما اگر به هردلیلی این اتفاق نیفتد، آقای کروبی رسما در استعفانامه خود نوشته‌اند که حزب به عنوان یک نهاد قانونی، اجتماعی و مدنی نباید به شخص من قائل باشد؛ بلکه باید فعالیت خود را ادامه دهد، از همین رو از ما خواسته که فردی را به عنوان دبیرکل مشخص کنیم.

او اضافه کرد: از آقای کروبی که بگذریم شخصیت‌های بسیار ممتاز با صلاحیت و قابلی در حزب خود داریم که هر یک می‌توانند فعالیت حزب را از نظر اجرایی جلو ببرند؛ موضوعی که الان هم در حال اتفاق است و آقای حضرتی در حال حاضر در سمت قائم مقام حزب قرار داشته و تمام امور اجرایی حزب را پیش می‌برد.

جوادی حصار خاطر نشان کرد: پس ما از نظر فیزیکی به حضور آقای کروبی در حزب نیاز نداریم؛ بلکه حضور معنوی و سیاسی و اجتماعی آقای کروبی را در حزب و جامعه طلب می‌کنیم، زیرا حضور او اتفاق بزرگی برای مجموعه اعتمادملی و مجموعه جریان‌های سیاسی کسور اعم از اصلاح طلبان و غیر اصلاح طلبان است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تاکید کرد: بازهم آرزوی ما این است که آقای کروبی بتواند از نظر قانونی به فعالیت خود در حزب ادامه دهد و دبیرکل حزب بماند، اگر هم این اتفاق نیفتاد چو فردا شود فکر فردا کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا حزب به موضوع انتخابات ۱۴۰۰ هم ورود کرده است؟ گفت: در موضوع انتخابات هم تصمیم گرفتیم که تا دو هفته آینده صبر کنیم و با اتکا به قانون جدید انتخابات ببینیم که آیا از نظر قانونی امکان حضور چهره‌های توانا حزبی در انتخابات ریاست جمهوری ما فراهم خواهد بود یا خیر، اگر قانون این بستر را فراهم کند که چهره‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ما بتوانند در انتخابات حضور یابند ما راهبرد اصلی مان حضور موثر در انتخابات خواهد بود.

جوادی حصار در پایان گفت: اما اگر شرایط فراهم نشود به اقتضای شرایط باید دید که آیا می‌توان در انتخابات نامزد معرفی کنیم و یا شرکت کنیم یا خیر و چگ. نه شرکت کنیم، آیا از نامزد اصلاح طلب حمایت کنیم یا به یک نامزد اجماعی برسیم که تمام این موارد بعد‌ها در دستور کار ما قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا