سیاسی

چرا ناوبندر مکران نیروی دریایی ارتش ساخته شد؟

چرا ناوبندر مکران نیروی دریایی ارتش ساخته شد؟

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه آلانه، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش امشب ۲۴ دی ماه با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بررسی ارتقاء راهبردی نیروی دریایی کشور پرداخت.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به اینکه منطقه ماموریتی نیروی دریایی گسترده‌ است، گفت: عمده شناور‌های تجاری ما در دریا در حال تردد هستند، اگر بنا باشد شناور‌های ما ۵ الی ۶ هزار کیلومتر دورتر از مرز‌های دریایی کشور فعالیت انجام دهند لازم است که خدمات خوبی را در دریا دریافت کنند.

او ادامه داد: اگر بنا باشد در آن فاصله عمل کنند نیاز به خدمات دارند، اگر خدمات نباشد ناچاریم که این ۶ هزار کیلومتر را پس از صرف زمانی به بندر برگردد، ناوبندر خاک به عنوان یک شناور همه ظرفیت‌های لازم را دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: ساخت ناوبندر مکران برای پشتیبانی و عدم بازگشت ۵ تا ۶ هزار کیلومتری ناوگان دریایی به بنادر امن برای تامین اقلام مورد نیاز ساخته شده است.

او با اشاره به اینکه نیروی دریایی ما در مقیاس جهانی باید در دریا‌های اقیانوسی حضور پیدا کند گفت: باید در دو لایه کنترل دریایی را بتوانیم انجام دهیم یعنی باید بتوانیم در یا را درسطح، زیر سطح و آسمان تحت کنترل خود قرار دهیم و اوضاع را به نفع خود مورد بهره برداری قرار دهیم.

امیر دریادار خانزادی با اشاره به اینکه نفس حضور در دریا قدرت است، افزود: دریا را باید به زیر پای خودمان بکشانیم، دریانوردی اساساً نماد و نشانه‌ای از قدرت یک ملت است، ما در خلیج عدن به طور مرتب حضور داریم.

در حال تکمیل…

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا