سیاسی

قراردادهای مافیایی فولاد مبارکه اصفهان/ پای آخوندی به پرونده فولاد باز شد

پنل اس ام اس هیرو

قراردادهای مافیایی فولاد مبارکه اصفهان/پای آخوندی به پرونده فولاد باز شدبه گزارش خبرنگار  مجلس گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان، حجت الاسلام سید ناصر موسوی لارگانی در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی در تشریح دلایل تقاضای تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان گفت: امروز کارخانه فولاد مبارکه یک کارخانه منطقه‌ای و استانی نیست، بلکه ملی و متعلق به ملت ایران است. گردش مالی فولاد مبارکه نزدیک به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان است؛ یعنی بیشتر از بودجه عمرانی کشور، سود آن هم بیست هزار میلیارد تومان است که یک شبکه فساد تشکیل شده و قراردادهای مافیایی آنجا منعقد می‌کنند.

او ادامه داد: به قرآن قسم یاد می‌کنم جز حقیقت حرفی زده نشود؛ اگر هفت نسل من با فولاد حتی یک ریال قرارداد در طول تاسیس فولاد مبارکه داشته‌اند، از تمام حرف‌هایم عذرخواهی می‌کنم.

حجت الاسلام موسوی لارگانی اظهار کرد: در سطح استان اصفهان دانشگاه‌های معتبری داریم، اما چرا اگر قرار است قرارداد پژوهشی بسته شود، با همسر آقای واعظی که رئیس یک دانشکده است، قرارداد می‌بندند؟ افراد محقق در کشور زیاد داریم، چرا با آقای آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی قرارداد تحقیقاتی بسته می‌شود؟

نماینده فلاورجان در مجلس با اشاره به گفته‌های مقام معظم رهبری در مورد جلوگیری از پرداخت حقوق‌های نامتعارف و ظالمانه گفت: مدیرعامل فولاد مبارکه ۳۰ میلیون تومان حقوق و پنجاه میلیون تومان به عنوان پاداش دریافت می‌کند؛ یعنی حقوق ۸۰ میلیونی می‌گیرد. از چه کسی این حقوق را دریافت می‌کند؟ ۳۰ درصد فولاد مبارکه متعلق به سهام عدالت و در حقیقت سهام عدالت هم برای افراد بدبخت و بی بضاعت است.

او اظهار کرد: خانم مژگان نامداری، این خانم مجرد هر جایی آقای عظیمیان بوده و در مسائل  زمین شهری حضور داشته است؛ او حتی دستورات آقای عظیمیان را اجرا می‌کند و ماهانه ۳۵ میلیون می‌گیرد. بر چه اساسی الان در سعادت آباد منزل دارد؟بر چه اساسی دارد خواهر مژگان نامداری قرارداد ۱۰ ساله با فولاد مبارکه بسته است؟

حجت الاسلام موسوی لارگانی تصریح کرد: حتی اگر این قراردادها جای دیگر باعث شده بود، باید فریاد می‌زدیم. یکی از قراردادها در مدیریت قبلی با شرکت اس‌ام‌اس آلمان بسته شد. در مدیریت فعلی ۴۰۰ میلیون یورو جابجا شد و قرارداد با این شرکت را منتفی کردند و قرارداد ۷۰۰ میلیون یورویی را با شرکت نامعتبر چینی بستند.

نماینده فلاورجان بیان کرد: فایل صوتی برخی مسئولان را دارم که می‌گویند تا این افراد تا انتخابات باید حفظ شوند؛ به چه دلیل؟ برای پول‌هایی که باید در انتخابات مصرف شود. 

او اظهار کرد: خود وزیر محترم وقتی رئیس فولاد مبارکه گفت فولاد کشور را به من بدهید، پاسخ داد شما فولاد مبارکه را هم نمیتوانی اداره کنی. در نتیجه به این تحقیق و تفحص رأی دهید چراکه ممکن است رئیس این مجموعه به خاطر این مشکلات از کشور فرار کند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا