ورزشی

فاجعه در آبادان؛ صدرنشین پول بلیت ندارد!

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، نفت آبادان که در این فصل با کسب نتایج غافلگیرکننده توانسته در پایان هفته یازدهم صدر جدول را از آن خود کند، بار دیگر درگیر مشکلات مالی بزرگی شده که پیش بینی تکرار اتفاقات فصل گذشته را می‌توان برای آنها متصور بود.

 

فصل گذشته هم این تیم توانسته بود در نیم فصل ابتدایی به نتایج خوبی دست یابد و حتی رتبه چهارم جدول را از آن خود کرده بود تا هواداران آبادانی با ابراز خوشنودی از این شرایط، حتی امیدوار به کسب سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا هم باشند. با این حال بی‌پولی خیلی زود عرصه را برای موفقیت و تداوم انگیزه بین بازیکنان و اعضای کادرفنی کاهش داد تا آنها مسیری نز‌ولی را در پیش بگیرند و رفته رفته در جدول رده بندی سقوط کرده و کار تا جایی پیش رفت که دراگان اسکوچیچ هم خیلی زود از سمت سرمربیگری این تیم کنار رفت.

مشکلات مالی نفت آبادان تا حدی پیش رفت که هر هفته شاهد اخباری مبنی بر اعتصاب و‌ تعطیلی تمرینات از سوی بازیکنان بودیم و در ادامه هم با پایان فصل و از دست رفتن رویای بزرگ آسیایی شدن، جمعی از ستاره‌های تیم خیلی زود مسیر جدایی و پایان همکاری با باشگاه را در پیش گرفتند تا نگرانی بزرگ طلایی‌پوشان برای فصل جدید شکل گیرد.

 

در فصل جدید اما وعده برطرف کردن مشکلات مالی و تحت پوشش قرار گرفتن از سوی پتروشیمی در روزهای ابتدایی بار دیگر انگیزه را در بین نفرات تیم شکل داد. نتایج غافلگیرکننده بازیکنان که باعث رونق و شور و حال جالب توجهی بین هواداران تیم شده بود، انتظار این را شکل می‌داد تا مسوولان استانی و مدیران نیز بتوانند در راستای تعهد و قولی که داده بودند عرصه را برای تداوم این شرایط پیش ببرند. اما اکنون اخبار ناخوشایندی از آبادان به گوش می‌رسد و گفته می‌شود مشکلات مالی و بی‌توجهی به صدرنشین به اوج خود رسیده و کار تا جایی پیش رفته که بعد از پایان مرخصی به بازیکنان و شروع دور جدید تمرینات این تیم‌ برای دیدار حساس و سرنوشت ساز مقابل سپاهان، باشگاه حتی قادر به تهیه بلیت برای بازیکنان نبوده و بیشتر بازیکنان با هزینه شخصی اقدام به خرید و تهیه بلیت برای حضور در آبادان و شروع تمرینات کرده‌اند.

 

اکنون با تکرار تلخ تلخ فصل گذشته، باید بار دیگر نگران شور و حالی بود که این تیم توانسته بین هواداران پرشور نفت آبادان شکل دهد و پیش بینی تکرار روزهای نزول و سقوط برای این تیم با توجه به عدم حمایت صورت گرفته و وعده و وعید مسوولان دور‌ از ذهن نخواهد بود.

 

اینبار اما با نزدیک شدن به نیم فصل و آغاز نقل و انتقالات زمستانی شاید بزرگ‌ترین دغدغه برای مدیران و کادرفنی این تیم نیز حفظ ستاره‌هایی باشد که برخلاف فصل گذشته شاید دیگر توجهی هم به وعده‌ها نداشته باشند و با دریافت پیشنهادات مناسب تصمیم به ترک باشگاه نیز بگیرند تا دوران نزول صدرنشین خیلی زودتر از فصل گذشته شکل بگیرد.

 

عملکرد بازیکنان نفت آبادان در هفته‌های اخیر به شکلی بوده که با پیشنهاداتی از دیگر تیم‌ها مواجه شوند و شاید عدم تعهد به مفاد قرارداد راه مناسبی برای فسخ بدون دردسر و ایجاد چالش جدی برای نفت آبادان نیز شکل دهد تا آنها نیم فصل دوم را با مشکلات بزرگ‌تری استارت بزنند. مسوولان استانی که در ابتدای فصل با وعده تحت پوشش قرار گرفتن این تیم از سوی پتروشیمی و حل مشکلات مالی و حمایت لازم برای دستیابی به موفقیت طلایی‌پوشان پا پیش گذاشته بودند، اکنون علیرغم صدرنشینی نفت و شور و هیجانی که در بین آبادانی‌ها شکل گرفته، هیچ واکنشی به شرایط فعلی باشگاه نداشته‌اند و باید دید صدرنشین لیگ برتر چه آینده‌ای پیش رو خواهد داشت و بار دیگر باید در انتظار پایان رویای آبادانی‌ها و دوری آنها از هدف بزرگ‌شان تنها به دلیل مشکلات مالی و عدم حمایت لازم بود؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا