سیاسی

عملکرد حاج قاسم سلیمانی تحت تدابیر مقام معظم رهبری بود/ قدرت آمریکا از درون دچار فروپاشی می شود

پنل اس ام اس هیرو

عملکرد حاج قاسم سلیمانی تحت تدابیر مقام معظم رهبری بود/ قدرت آمریکا از درون دچار فروپاشی می شودبه گزارش  خبرنگار دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا و رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در مراسم پاسداشت اولین سالگرد شهادت شهید سپهبد قاسم سلیمانی با عنوان الگوی مدیریتی و عمق بخشی انقلاب اسلامی در مکتب شهید سلیمانی سخنرانی کرد و با اشاره به سابقه ۴۰ ساله آشنایی با شهید سلیمانی گفت: حدود ۴۰ سال با شهید بزرگوار سپهبد سلیمانی از نزدیک آشنا بودم و رفت و آمد داشتیم و در کنار هم سال‌ها جنگیدیم، اگر بخواهم مکتب شهید سلیمانی را خلاصه کنم می‌گویم مکتب شهید سلیمانی مکتب اسلام ناب و مکتب انقلاب اسلامی یعنی مکتب امام و مکتب مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) است.

وی افزود: محصول مکتب در چهار موضوع یعنی شکل گیری شخصیت فرد دوم اندیشه و تفکر فرد سوم اخلاق و رفتار فرد و چهارم عملکرد فرد نمایان میشود.

سرلشکر صفوی با اشاره به عملکرد راهبردی شهید سلیمانی گفت:از عوامل موثر در شکست استراتژی سیاسی نظامی آمریکا و هم پیمانان آن در اشغال دو کشور مظلوم مسلمان افغانستان و عراق که با هدف شکل گیری قدرت هژمون آمریکا در مقیاس جهانی صورت گرفته بود، عملکرد حاج قاسم سلیمانی تحت تدابیر مقام معظم رهبری و شورای عالی امنیت ملی ما بود البته مبارزات قهرمانانه ملت مظلوم افغانستان و ملت شجاع عراق و نخبگان و روحانیون معظمی که در این دو کشور عزیز بودند تاثیرگذار بوده است، ولی حاج قاسم در صحنه میدانی حضور داشت و آمریکایی‌ها یک شکست راهبردی از مکتب شهید سلیمانی خوردند.

وی افزود: آمریکائی‌ها آنقدر احمق بودند که دو قدرت اصلی ور قیب استراتژیک خود را یعنی چین در حوزه اقتصادی و روسیه در بعد نظامی نادیده گرفتند و غفلت کردند. قدرت اقتصادی چین و قدرت نظامی روسیه افزایش یافت در حالی که این‌ها در عراق و افغانستان به اهداف خود دست نیافتند و برنده این اشتباه استراتژیک شان هم ایران بود چرا که دشمنان جمهوری اسلامی ایران در عراق و افغانستان به دست آمریکایی‌ها نابود شدند.

سرلشکر صفوی با اشاره به روند رو به رشد تنفر جهانی از آمریکا و سیاست‌های منطقه‌ای آن‌ها گفت: آمریکا بیش از ۳۰ هزار کشته و زخمی در این کشور‌ها داد و نتوانست آنچه را که می‌خواستند به دست آورد آیا در عراق و افغانستان امنیت ایجاد شد؟ تنفر جهانی از آمریکایی‌ها در عراق و افغانستان به وجود آمد. آیا آمریکایی‌ها توانستند قدرت هژمون خود را به دست آورند؟

دستیار و مشاور عالی فرماندهی معظم کل قوا با اشاره به روند شکل گیری دوران افول قدرت آمریکا در دو بعد داخلی و خارجی افزود: دوران افول و اضمحلال آمریکایی‌ها شروع شده است و بخشی از آن مربوط به شکل گیری انقلاب اسلامی بوده است، ولی این دو جنگ، قدرت آمریکایی‌ها را افول و نزول داد.

وی اضافه کرد: افول قدرت آمریکایی‌ها نتیجه عملکرد حاج قاسم سلیمانی است، همانطور که نیرو‌های ارتش سرخ شوروی سابق که افغانستان را اشغال کردند و سپس مجبور به فرار از افغانستان شدن آمریکایی‌ها هم بدتر از آن‌ها مجبور به فرار از افغانستان خواهند شد و همانطور که عراق به دست انگلیسی‌ها افتاد و مردم عراق و روحانیون آن با انگلیسی‌ها جنگ را شروع کردندو انگلیسی‌ها مجبور به شکست و فرار از عراق شدند، آمریکایی‌ها هم نیز مجبور به شکست و خروج از عراق قدرتمند خواهند شد.

سرلشکر صفوی با اشاره به تلاش آمریکائی – صهیونیستی و برخی از کشور‌های عربی در شکل دهی داعش و برنده کارزار مقابله با داعش گفت: در نتیجه اشتباه استراتژیک آمریکا و شکست داعش، ایران قدرت اول منطقه غرب آسیا شد و قدرت ایران از ایران به عراق سوریه لبنان و مدیترانه رسید.

مشاور عالی مقام معظم رهبری ترور شهید سلیمانی و ابومهدی المهندس و یاران آن‌ها را یک شکست راهبردی برای آمریکا و و رئیس جمهور خبیث و جنایتکار و تروریست آمریکایی‌ها دانست و گفت: ترور حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و چندین نفر از یاران آن‌ها به صورت نامردی و جنایتکارانه بود، هیچ کدام از روسای جمهوری سابق آمریکا به نادانی، حماقت و فاسد بودن و جنایتکاری شخص ترامپ نبودند.

وی افزود: آمریکائی‌ها از جوشش قدرت خون شهید سلیمانی در امت‌های اسلامی خبر نداشتند و ترامپ فهمید چه اشتباهی کرده است و این میلیون‌ها جمعیت نه فقط در ایران بلکه در اقصی نقاط جهان تنفر را علیه آمریکایی‌ها و علیه ظالمین و اشرار به پا کرد، ترامپ و رژیم کاپیتالیسم آمریکا نمی‌فهمد که شهادت یعنی چه؟ این‌ها فقط به دلار‌های نفتی و سلاح‌ها چسبیده‌اند و اصلاً نمی‌فهمند، قدرت آن‌ها از درون آمریکا دچار فروپاشی می‌شود و از بیرون دوران فروپاشی آمریکا و هیمنه پوشالی آن‌ها شروع شده است و این سقوط آمریکایی‌ها اجتناب ناپذیر است و دولت جدید آمریکا هم نمی‌تواند مانع سقوط هیمنه آمریکا شود، سقوط رژیم استکباری آمریکا قابل بازگشت نیست.

سرلشکر صفوی افزود: خون شهید سلیمانی قدرت نرم افزاری تولید کننده و وسعت بخش و عمق بخش جبهه مقاومت اسلامی است.

رئیس پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس با بیان ضرورت الگو گیری از مدیریت شهید سلیمانی گفت: الگوی مدیریت شهید سلیمانی و مکتب سلیمانی در عمق بخشی انقلاب اسلامی می‌تواند در دانشکده‌های مدیریت دانشگاه‌های ایران و دانشگاه‌های کشور‌های اسلامی تدریس شود از شما می‌خواهیم مکتب و مدیریت شهید سلیمانی را کتاب کنید.

وی افزود: الگوی مدیریتی در مکتب شهید سلیمانی می‌تواند برای مدیران داخلی کشور ما یک الگوی مدیریتی باشد، یعنی افراد در این مکتب بایستی منافع ملی را بر منافع شخصی خود ترجیح دهند و مصالح ملت ایران و مردم را بر خود ارجحیت دهند.

سرلشکر صفوی ادامه داد: الگوی مدیریتی در مکتب شهید سلیمانی می‌تواند باعث شکستن تحریم‌های ظالمانه شود با اطمینان می‌گویم اگر به این الگو عمل کنیم، می‌توانیم تحریم‌های آمریکایی را شکست دهیم، الگوی مدیریتی حاج‌قاسم‌سلیمانی می‌تواند برای جوانان و مدیران امروز و فردای ایران اسلامی و امت اسلامی یک الگوی کارگشای مدیریتی باشد.

در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان مطالعه و تدوین کتب علو م انسانی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه علوم و معارف دفاع مقدس ستاد کل نیرو‌های مسلح توسط روسای این دو مجموعه به امضا رسید.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا