سیاسی

ایران همیشه از اتباع افغانستانی پذیرایی کرده است

پنل اس ام اس هیرو

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور:

ایران همیشه از اتباع افغانستانی پذیرایی کرده استبه گزارش  حوزه  دولت گروه  سیاسی  باشگاه  خبرنگاران  جوان، امروز طی مراسمی با حضور مهدی محمودی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، مهدی قلعه نویی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از سامانه برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان بین‌المللی رونمایی شد.

محمودی در این مراسم گفت: جمهوری اسلامی ایران بیش از۴۰ سال است پذیرای میلیون‌ها تبعه خارجی به ویژه اتباع افغانستانی است به رغم وجود مسائل و مشکلات و ناامنی‌های سال‌های اولیه انقلاب و همچنین تحریم‌های ظالمانه آمریکا، کشور جمهوری اسلامی ایران سخاوتمندانه از اتباع افغانستانی پذیرایی کرده است.

وی افزود: وزرات کشور به عنوان مسئول هماهنگی و سیاستگذاری در حوزه اتباع و مهاجرین خارجی، آیین نامه حمایت از نخبگان، متخصصان و کارآفرینان را در کمیسیون ویژه تصویب و جهت اجرا به دستگاه‌ها ذیربط ابلاغ کرده است.

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور اظهار کرد: در قالب این شیوه نامه اقامت بلند مدت تا دائم به اتباع دارای شرایط لازم در قالب شیوه نامه مذکور داده می‌شود در قالب این کمیسیون، تسهیلات شهروندی متنوعی از جمله اشتغال، استملاک، دریافت گواهینامه رانندگی و … برای مشمولان در نظر گرفته شده است.

وی افزود: پس از ابلاغ شیوه نامه تاکنون تعداد ۷۰ پرونده مربوط نخبگان و کارآفرینان به کمیسیون ارسال و تعداد ۳۰ پرونده نیز به تصویب رسیده و جهت صدور مدرک اقامت ویژه به ناجا ارسال شده است. این مهاجران علاوه بر اینکه می‌توانند برای جمهوری اسلامی مفید و مایه افتخار باشند، می‌توانند برای کشور خود نیز منشأ اثر باشند. به عنوان نمونه امسال بعد ۳۰ سال جایزه نانسن به یک خانم افغانستانی ساکن در ایران اختصاص یافت که این موضوع افتخاری است برای هر دو ملت ایران و افغانستان است.

محمودی خاطرنشان کرد: انشالله اقدامات این کمیسیون در اعطای اقامت و تسهیلات به متخصصان و کار آفرینان خارجی و حمایت از آن‌ها گامی در راستای توسعه و پیشرفت دو کشور و همگرایی هر چه بیشتر آن‌ها خواهد بود.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا