سیاسی

وزارت کشور آثار اجتماعی بیماری کرونا را بررسی می‌کند

پنل اس ام اس هیرو

رحمانی فضلی در نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا:

به گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه آلانه، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در تشریح هفتمین نشست ستاد ملی مبارزه با کرونا و در جمع خبرنگاران گفت: دو دستور مهم اعم از ارزیابی گزارش‌های طرح محل محوری حاج قاسم سلیمانی و دیگری مدیریت جامع هوشمند در نشست امروز داشتیم که جزء برنامه‌های ما بود.

او افزود: گزارشی که در جلسه امروز ارائه شد نشان از توفیق نسبی در اجرای طرح‌های محل محور حاج قاسم سلیمانی در همه استان‌ها و شهرها بود. خوشبختانه در موضوع رتبه بندی شهرها از قرمز و نارنجی عمدتا به زرد و آبی رسیدیم.

وزیر کشور ادامه داد: در موضوع مشاغل، خدمات و فعالیت‌های فرهنگی در استان‌ها گشایشی به وجود آمده، اما این مباحث نباید عادی سازی تلقی شود؛ عدم تجمع بیش از حد، استفاده از ماسک، خود نگهداری و کمک به دیگران باید ادامه یابد؛ مردم از طرح های مذکور اسنقبال خوبی داشتند.

رحمانی فضلی افزود: در این جلسات توصیه شد که همکاری دستگاه‌های مختلف در اجرای این‌ برنامه‌ها ادامه یابد و به کمک مردم مراحل پیشرفته کار را با استفاده از تحلیل‌ها و اولویت‌های سنی، منطقه‌ای و قشری ادامه دهیم.

او با بیان اینکه مبنای اجرای طرح هوشمند شهر و شهرستان است؛ گفت: پس از شهر و شهرستان، محله‌ها و در ادامه خانواده‌ها مبنا قرار می‌گیرند.

وزیر کشور با اشاره به مناسبت‌های پیش رو گفت: در روزهای آینده ایام مهمی مانند ۲۲ بهمن و دهه فجر را پیش رو داریم که باید سیاست‌های لازم را برای برگزاری آنها اتخاذ کنیم. سپس نوروز را در پیش داریم که تجمع و خرید‌ها شروع می‌شود؛ کمیته‌های ذی‌ربط ملاحظات را برای مناسبت‌ها تصمیم گیری و به قرارگاه و ستاد  ملی مبارزه با کرونا اعلام کنند.

رحمانی فضلی تصریح کرد: امیدواریم با تامین واکسن برای گروه‌های اولویت دار بتوانیم در حوزه بهداشت و درمان و مصون سازی به شرایط با ثبات برسیم تا همه مشاغل فعالیت کنند.

او افزود: آثار اجتماعی بیماری کرونا بسیار مهم بوده و مسئولیتش به شورای اجتماعی وزارت کشور داده شده است، آثار روانی این بیماری را هم وزارت بهداشت بررسی خواهد کرد.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا