ورزشی

نظری: فسخ تشریفات دارد و میلیچ فسخ نکرده

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، ساعاتی پس از پایان دربی 94 که با تساوی 2 بر 2 پایان یافت، اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال به دلیل مصاحبه‌ای که وریا غفوری علیه آنها و عدم دریافت مطالبات بازیکنان انجام داد، جلسه ای در باشگاه تشکیل دادند، تا در مورد موضوعات مختلف نظیر ماجرای میلیچ و همینطور منابع مالی صحبت کنند.

 

ظرف روزهای آینده درصد بیشتری به بازیکنان می‌دهیم
حجت نظری پس از پایان این جلسه در جمع خبرنگاران در مورد محتوای آن گفت:« جلسه ای که که داشتیم، پیرو تامین بحث های مالی بود و صحبت کردیم که چطور درصد بیشتری را به بازیکنان طی روزهای آینده بدهیم. راهکارهایی را عزیزان پیشنهاد دادند. نهایتا با بررسی هایی که داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که ظرف روزهای آینده درصد بیشتری را به بازیکنان پرداخت خواهیم کرد.»

 

منتظر بازگشت میلیچ هستیم
او سپس در مورد ماجرای میلیچ که شب گذشته ایران را ترک کرده و اینکه آیا پرونده جدید علیه فوتبال ایران در فیفا تشکیل خواهد شد، توضیح داد:« ما صبح مطلع شدیم که آخر وقت دیشب آقای میلیچ ایران را ترک کرده؛ به نظرمان ایشان برنامه ای برای خروج داشته و این امکان وجود ندارد که بلافاصله پس از دربی بلیت تهیه کند. ایشان به نظر می رسد بازی هم که می کرد، قصدش خروج بود. باشگاه تا اینجا تمام تلاشش را کرده تا بخش قابل توجهی از مطالبات ایشان را بدهد. با اطمینان می گویم که ایشان حتی بیشتر از بازیکنان ایرانی دریافتی داشته. نمی گویم طلبی نداشته ولی کمتر از بازیکنان ایرانی بوده. ما در زمینه های مختلف نظیر تامین مسکن با ایشان همکاری داشته ایم و هنوز هم منتظریم ایشان به عنوان بازیکن استقلال به تیمش بازگردد و با هم همکاری کنیم.»

 

فشخ تشریفات دارد و میلیچ فسخ نکرده
حجت نظری در مورد اینکه آیا میلیچ قراردادش را به صورت یکطرفه و به دلیل عدم پرداخت مطالباتش طی دو ماه فسخ کرده و اینکه آیا اعلانی به باشگاه داده یا خیر، بیان کرد:« بله ایشان اعلان داده بود. براساس مستنداتی که داشتیم به اعلان او پاسخ دادیم. هنوز فسخی انجام نشده. دو ماه طلب نسبت به طلبی که بازیکنان ایرانی دارند، خیلی کم است. ایشان هنوز فسخ نکرده. فسخ تشریفاتی دارد. ایشان اعلان داده و ما پاسخ داده ایم. امیدواریم بتوانیم این مشکل را حل کنیم.»

 

به هر دلیل فکری صلاح ندیده میلیچ بازی کند
عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در مورد اینکه آیا فکری ایشان را می خواهد یا خیر، توضیح داد:« ایشان شب گذشته هم در لیست 20 نفره بود. به هر دلیلی سرمربی صلاح ندیده که از این بازیکن استفاده کند و این اصلا مفهومش این نیست که مربی نمی خواهد.»

 

در مورد دوپینگ اجازه بدهید حرفی نزنم
نظری در پاسخ به اینکه خروج میلیچ این شائبه را تقویت می کند که او به دلیل مثبت شدن تست دوپینگش ایران را ترک کرده، گفت:« اجازه بدهید که در این مورد صحبت نکنیم، چون اصلا تستی از کسی گرفته نشده است.»

 

 

 

هر چقدر پول می گیریم، بابت بدهی می دهیم
سوال بعدی از حجت نظری درباره این بود که باشگاه استقلال از های وب اسپانسر خود مبلغ 40 میلیارد گرفته و با توجه به اینکه بازیکنان بیشتر از 10 درصد نگرفته اند، مابقی این پول در باشگاه چه شده است؟ نظری در واکنش به این سوال بیان کرد:« ما قبلا هم گفته ایم؛ اینقدر بدهی روی دست باشگاه مانده که هر چقدر پول از کارگزار گرفتیم، بابت بدهی ها پرداخت کرده ایم. باید این را با تاسف عرض کنم که هنوز بدهی های ما تمام نشده و هنوز هم برای تسویه تمام بدهی ها نیاز به منابع بیشتر داریم. البته در صدد هستیم تا با تامین منابع مالی بیشتر هم بدهی ها را بدهیم و هم مطالبات بازیکنان را.»

 

شرایط دیاباته مانند میلیچ نیست
سوالی از نظری در مورد شرایط دیاباته بود و او در پاسخ به این سوال که آیا ماجرای او هم ماند میلیچ خواهد شد، عنوان کرد:« در مورد آقای دیاباته به نظر نمی رسد شرایط مانند میلیچ باشد؛ چیزی که آقای میلیچ مطرح کردند این بود که سرمربی به ایشان بازی نمی دهد، اما آقای دیاباته بعد از رهایی از مصدومیت بازی می کنند. ما هم در تلاشیم که مشکلی برای پرداخت نباشد و مطالبات ایشان را بدهیم.

 

وریا تحت فشار آن مصاحبه را انجام داد
سوال بعدی در مورد مصاحبه وریا غفوری کاپیتان استقلال پیش از پایان دربی بود و نظری در واکنش به این سوال که او گفته پاداش نمی خواهیم، حقوقمان را بدهند، گفت:« ما طبیعتا در تلاش هستیم که قراردادها را پرداخت کنیم. این یک عرف در فوتبال ایران است که باشگاه ها معمولا برای بردها و به خصوص بردهای حساس پاداش در نظر می گیرند. حالا به فراخور توان و امکان هر باشگاهی اعداد متفاوت است. طبیعی است وقتی نتیجه مطلوب گرفته نمی شود، خیلی وقت ها افراد تلاش می کنند، مطالبی را بگویند که از بار روانی کم کنند. همه ما از نتیجه ناراحت بودیم و طبیعی است وقتی از بازیکن در آن شرایط سوال می شود، اینطور صحبت می کند.»

 

پاداش از جیب شخصی بود؛ نبردیم و پرداخت نشد  
از عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال در مورد پاداش 900 میلیونی ای پرسیده شد که برای برد دربی نظر گرفته شده بود و او در واکنش به این سوال که سرنوشت این پول چه می شود، توضیح داد:« اینکه خیلی واضح است. پولی در جیب شما است و به من می گویید اگر این کار را انجام بدهید، به شما می دهم. پاداش قرار بود با برد داده شود و شخصی بود و وقتی بردی نبوده، پرداخت نمی شود.»

 

عدم دریافت مطالبات توجیه خوبی برای بد بازی کردن نیست
او سپس در واکنش به این سوال که ندادن مطالبات دلیل نمایش نه چندان خوب استقلال در دربی بوده، اضافه کرد:« اینکه می گویند هیئت مدیره تیم را رها کرده است، بی مهری است؛ چون انصافا در چند ماه اخیر ما اینقدر با مشکلات متعدد روبرو بوده ایم که باید رد می کردیم. ما بدهی زیادی برای تسویه با شفر داشتیم. اگر بدهی ها پرداخت نمی شد، پنجره باز نمی شد و نمی توانستیم بازیکنان جدید را بگیریم. بدهی ها را نمی دادیم، نمی توانستیم مجوز حرفه ای را بگیریم؛ البته هنوز نگرفتیم. بسیاری از مشکلات حاصل کم کاری ما نیست و میراثی است که به ما رسیده است. در این شرایط ما سعی داریم وضع موجود را حفظ کنیم و گذشته را هم حفظ کنیم. مطالبات برخی بازیکنان بیشتر از 30 درصد بوده است. تفاوت هایی در برخی پرداخت ها وجود داشته که اجازه بدهید در مورد علتش صحبت نکنم. همه می دانیم که دربی بازی بسیار مهمی است. در سال های قبل بازیکنانی داشته ایم که پولی دریافت نکرده بودند ولی با تمام وجودشان در دربی بازی کرده اند. پس عدم دریافت مطالبات توجیه خوبی نیست؛ هر چند ما مکلف به پرداخت هستیم و اینکار را خواهیم کرد. تا حالا هم مشکل بدهی داشتیم ولی سعی می کنیم این موضوع را حل کنیم.»

 

عبدیان گفت از بازی دربی رضایت ندارم
از حجت نظری در مورد اظهارات عبدیان که پس از دربی گفته بود از عملکرد تیم رضایت ندارد، پرسیده شد و واکنش به این سوال که اینگونه مصاحبه ها روی تیم فشار وارد می کند، اضافه کرد:« به نظرم جمله ای که گفته اند، اینطور نبود. خبرنگار پرسید از بازی راضی هستید یا نه. از هر هواداری هم بپرسید همین را می گوید.»

 

وقتی حریف یک تیم مشخص است، قضاوت‌‎‌ها متفاوت می شود
سوال پایانی از حجت نظری در مورد عملکرد داوری روی صحنه ای بود که استقلالی ها اعتقاد به خطای پنالتی داشتند و افزود:« من که کارشناس داوری نیستم ولی به عنوان یک هوادار وقتی به آن صحنه نگاه می کنم؛ همانطور که آقای کریمی هم در صحبت هایشان گفتند. شاید عزیزان در مورد صحنه های خارجی نگاه متفاوتی داشته باشند. وقتی تیم مقابل یک تیم مشخص هست، احتمالا قضاوت ها یک مقداری متفاوت می شود.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا