سیاسی

غربی‌ها به دنبال آن هستند که کشورهای دیگر محل آزمایش واکسن‌هایشان شوند

پنل اس ام اس هیرو

قدیری ابیانه در گفت‌‌وگو با باشگاه آلانه:

کاخ سفید اخطار داد که یا واکسن فایزر را تایید کنید و یا استعفا بدهیدبه گزارش  خبرنگار احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه آلانه، مقام معظم رهبری در صحبت‌های خود در تاریخ نوزدهم دی ماه به موضوع ممنوعیت ورود واکسن‌ از آمریکا و اروپا اشاره کردند؛ موضوعی که برای برخی جای سوال بود؛ از همین رو نیز به سراغ یکی از دیپلمات‌های اسبق کشورمان رفتیم تا در این زمینه از او بیشتر جویا شویم.

محمد حسن قدیری ابیانه سفیر اسبق کشورمان در استرالیا در گفت و گو با باشگاه آلانه گفت: طبیعتا شرکتی که بتواند زودتر واکسن را تولید کند به سبب نیاز جهانی می‌تواند ثروت بسیاری به دست بیاورد و این موضوع موجب نوعی عجله در ارائه واکسن به بازار شده است. متاسفانه برخی از این شرکت‌ها منتظر نتیجه قطعی و کامل واکسن نشده اند، به همین سبب هم اعلام شده بود که تولید واکسن در سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ مقدور خواهد بود؛ زیرا باید مراحل آزمایش‌های انسانی را طی کند؛ اما هم این سودی که این شرکت‌ها به دنبال آن بودند و هم عجله ترامپ برای اینکه بتواند از تولید واکسن یک استفاده سیاسی در انتخابات کند و رای بیشتری را به دست بیاورد موجب عرضه زودهنگام واکسن شد.

وی ادامه داد: همچنین این واکسن‌ها دوره آزمایشات انسانی را به طور کامل طی نکردند، درحالی که باید در آزمایش‌های انسانی منتظر وقوع عواقب جسمیِ زدن این واکسن‌ها باشند، اما منتظر نماندند. کما اینکه مطابق با گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ایالات متحده (سی‌دی‌دی) ۳۱۵۰ نفر پس از دریافت واکسن کووید-۱۹ دچار فلج شده‌اند و قادر به انجام فعالیت‌های روزانه نیستند.

قدیری ابیانه ادامه داد: فیلم‌هایی هم از برخی مقامات کشور‌ها پخش شد که نشان می‌داد این واکسن‌ها را دریافت کردند، اما دوربین‌ها نشان دادند که این واکسن زدن‌ها به صورت نمایشی بوده و واکسنی تزریق نشده است، بنابراین این‌ها بخشی از عواملی هستند که نمی‌توان به این واکسن‌ها صددرصد اعتماد کرد؛ البته اگر دارویی واقعا مفید باشد باید از آن استفاده کرد؛ کمااینکه ما از سایر واکسن‌های انسانی در حال استفاده هستیم و حتی اگر خودمان آن‌ها را نسازیم وارد خواهیم کرد؛ اما نکته مهم این است که حتی اگر واکسنی تولید شود و مفید هم باشد معلوم نیست آن واکسن‌هایی که به کشور ما وارد خواهند کرد دستکاری نشده و مواردی را به آن اضافه نکنند. ما نمی‌خواهیم مردم ما آزمایشگاه واکسن‌های غربی شوند و نمی‌خواهیم قربانی شوند.

قدیری ابیانه با اشاره به ورود خون‌های آلوده به کشورمان از فرانسه در دهه شصت گفت: برای مثال در برهه‌ای از تاریخ برخی بیماران ما برای درمان نیاز به خون داشتند و فرانسه خون‌های آلوده به ویروس ایدز را عمداً به کشور ما صادر کرد. زمانی که از مسئول وقت فرانسه که بعدا وزیر خارجه این کشور شد سوال پرسیدند که چرا این خون‌های آلوده را استفاده کردید؟ او در پاسخ گفت که ما برای مردم خودمان از این فرآورده استفاده نکردیم. بسیاری از افرادی هم که امروز دچار ایدز شدند در نتیجه ارسال همان محموله‌های آلوده به این ویروس ایدز بوده است؛ بنابراین انگلیس و فرانسه نیز مثل آمریکا دیگر قابل اعتماد نیستند و این هم سابقه طولانی دارد که کشور‌های غربی داروهایشان را روی افراد کشور‌های دیگر آزمایش می‌کنند؛ برای مثال برخی از مقامات انگلیسی اعلام کرده اند که واکسن‌هایشان را بر روی مردم کنیا آزمایش خواهند کرد؛ یعنی برای آفریقایی‌ها ارزش قائل نیستند، کمااینکه مدتی قبل این‌ها ایرانی‌ها را تشویق کردند تا نمونه بزاق خود را برای غربی‌ها ارسال کنند.

سفیر اسبق کشورمان در استرالیا افزود: همچنین برخی پرستاران زن بلغاری در پوشش کمک به کودکان لیبیایی عامدانه آمپول آلوده به ایدز را به کودکان لیبیایی تزریق کردند که در نتیجه آن صد‌ها کودک به ایدز مبتلا شدند و وقتی ماجرا لو رفت و این‌ها دستگیر شدند، غربی‌ها فشار زیادی آوردند که این‌ها آزاد شوند و دولت لیبی هم در نهایت آن‌ها را که صهیونیست بودند آزاد کرد.

وی اظهار کرد: غربی‌ها در جنگ بیولوژیک از این اطلاعات ژنتیکی استفاده می‌کنند تا ببینند چه نوع سلاح بیولوژیک بر روی ملت‌های مختلف اثر دارد و چگونه می‌شود با توجه به ویژگی‌های ژنتیکی اثر گذاشت و حتی آن‌ها را در جنگ بیولوژیک مغلوب کرد؛ امروز سلاح بیولوژیک در سطح جهان یکی از سلاح‌های مخرب است و انگلیس، آمریکا، اسرائیل و فرانسه در این موضوع مطالعه می‌کنند، بنابراین ما باید همواره مواظب این توطئه‌ها باشیم. یادمان نرفته که این کشور‌ها صدام را با انواع سلاح‌های شیمیایی، عصبی و میکروبی تقویت کردند تا با آن‌ها علیه ملت ایران جنایات مرتکب شوند. ضمناً آن‌ها عملا جلوی واردات دارو‌ها به ایران را گرفته‌اند و اگر بتوانند مردم ایران را دچار قحطی و فشار معیشتی کنند خوشحال می‌شوند. این‌ها همان‌هایی هستند که می‌خواستند مانع تولید رادیو دارو‌ها در ایران شوند.

قدیری افزود: بیل گیتس میلیاردر آمریکایی هم که در زمینه مسائل بهداشتی و درمانی اقدامات بسیاری انجام داده عنوان کرده است که باید جمعیت جهان کاهش یابد و در صدد تولید محصولاتی بوده که باعث عقیم شدن مردم شوند، حتی در هند غربی‌ها برنامه‌هایی را برای عقیم‌سازی افراد در نظر گرفته‌اند بدون اینکه آن افراد بدانند. با این وجود ما هرگز نمی‌توانیم به آن‌ها اعتماد کنیم به خصوص در زمینه واکسن که هنوز مراحل آزمایشی خود را هم طی نکرده است و مایل هستند تا از ملت‌های دیگر به عنوان موش آزمایشگاهی استفاده کرده و واکسن‌ها را بر روی آن‌ها تست کنند تا اگر مفید بود بر روی مردم خود استفاده نمایند؛ ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران استقبال می‌کند از اینکه اگر کشور‌هایی واکسن تولید کردند از آن استفاده کنند. این بی‌اعتماد نسبت به غرب را نمی‌توان نادیده گرفت و نمی‌توانیم جان مردم خود را به خطر بیاندازیم، بنابراین صحبت‌های مقام معظم رهبری در این زمینه برای حفظ سلامت مردم ما بیان شده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در ایران هم در جنبه‌های مختلف تلاش شده تا واکسن این بیماری را کشف کنند، اما هنوز در مرحله آزمایش انسانی است؛ امیدواریم که این موضوع هم جواب دهد تا موجب سلامتی مردم ما ‌شود و بتوانیم به کشور‌های دیگر هم کمک کنیم؛ از طرفی موجب کسب درآمد هم برای ما می‌شود،  بالاخره دیر یا زود واکسن کرونا به تولید خواهد رسید، ولی تا آن زمان باید با رعایت اصول بهداشتی مانع گسترش کرونا شویم. ناگفته نماند کشور‌هایی که پیشرفته محسوب می‌شوند به بیش از ۴هزار فوتی و ۱۰۰هزار مبتلا در روز رسیده‌اند، حال آنکه خوشبختانه ما توانسته‌ایم تعداد فوتی‌ها را تا اعداد دو رقمی کاهش دهیم. ضمن اینکه مدیر سازمان غذا و داروی آمریکا در مصاحبه تأکید کرد که کاخ سفید چندین بار به ما اخطار داده که یا واکسن فایزر را تایید کنید و یا استعفا بدهید.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا