فناوری

با افت سهام تسلا، ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست

پنل اس ام اس هیرو

به دنبال سقوط سهام تسلا در عرض یک روز، ایلان ماسک با از دست دادن ۱۳.۵ میلیارد دلار از ثروت خود،‌ دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست و صدرنشینی را به جف بزوس واگذار کرد.

با وجودی که هفته گذشته با افزایش ارزش سهام تسلا ایلان ماسک مدیر عامل تسلا به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی شد؛ اما این عنوان برایش چندان پایدار نماند و اکنون وی پس از جف بزوس مدیرعامل آمازون در لیست ثروتمندترین افراد فوربس، در مقام دوم قرار گرفته است.

جف بزوس با ثروتی در حدود ۱۸۲.۱ میلیارد دلار صدرنشین و ایلان ماسک با ۱۷۶.۲ میلیارد دلار ثروت بعد از وی در جایگاه دومین فرد ثروتمند جهان قرار دارد.

با افت ۸ درصدی ارزش سهام تسلا،‌ این شرکت بزرگترین سقوط را در طی یک روز از اواخر شهریور ماه تاکنون تجربه کرده است. همین مساله باعث شد که براساس برآوردهای فوربس‌، کل ثروت ایلان ماسک به ۱۷۶.۲ میلیارد دلار برسد.

بر اساس اعلام فوربس، ‌با وجودی که ایلان ماسک یک شبه چنین ثروتی را از دست داده اما دارایی خالص وی هنوز ۲۰ میلیارد دلار بیشتر از برنارد آرنو مدیرعامل شرکت کالاهای لوکس LVMH یعنی سومین فرد ثروتمند جهان است.

ایلان ماسک در آبان‌ماه امسال با عبور از بیل گیتس به دومین فرد ثروتمند جهان تبدیل شد. ثروت شخصی مدیر عامل تسلا در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۵۰  میلیارد دلار افزایش داشت که مجددا به افزایش ارزش سهام تسلا مربوط می‌شود.

سرمایه‌گذاری مهم ایلان ماسک،‌ شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس است که تاکنون به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند. دلیل اصلی افزایش سرمایه وی، بهبود عملکرد تسلا و رشد چشمگیر ارزش سهام آن است. نزدیک به سه چهارم دارایی خالص ماسک را سهام تسلا تشکیل می‌دهد که چهار برابر ارزش بیشتری نسبت به سهم آن در اسپیس ایکس دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا