سیاسی

رزمایش نیروی زمینی ارتش به‌زودی برگزار می‌شود

پنل اس ام اس هیرو

رزمایش نیروی زمینی ارتش به‌زودی برگزار می‌شودبه گزارش  حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران از برگزاری رزمایش این نیرو در مناطق جنوب شرق کشور در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: این رزمایش با پشتیبانی نیروهای دیگر و با بهره گیری از تمام تجهیزات نظامی برگزار می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: این رزمایش به منظور کسب آمادگی رزمی و حفظ و ارتقای توان دفاعی یگان‌های عمل کننده این نیرو با اجرای رزم ناهمتراز بر مبنای دکترین عملیاتی و راه‌کنشی (به کارگیری نیرو‌ها در میدان نبرد) در مناطق جنوب شرق کشور و بخش‌های مختلف دیگری از مرز‌های ایران اسلامی طراحی و برگزار می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش نخستین رزمایش مشترک پهپادی ارتش را موفقیت آمیز خواند و با بیان اینکه در این رزمایش به اهداف پیش بینی شده رسیدیم، گفت: در این رزمایش جدیدترین دستاورد‌های نیرو‌های مسلح در حوزه رزم هوایی ارائه شد که نمایشی از اقتدار کشورمان از تهدید تحریم چهار دهه ایران است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با تاکید بر این که امروز یگان‌های پهپادی ارتش به یگان رزمی و شناسایی تبدیل شده‌اند، خاطرنشان کرد: استفاده از پهپاد‌های متنوع در رزمایش مشترک پهپادی ارتش نشان داد که امروز یکی از نقاط قوت ما در برابر تهدید دشمنان یگان پهپادی است و امروز این یگان به عنوان یکی از یگان‌های رزمی و شناسایی در تمامی رزمایش‌ها می‌تواند حضوری موثر داشته باشد.

وی با اشاره به قابلیت‌های این یگان در ارائه آنلاین اطلاعات به ستاد فرماندهی و کنترل افزود: از مهمترین ویژگی‌های این یگان در حوزه شناسایی و انتقال اطلاعات دقیق از منابع و تجهیزات دشمن به ستاد فرماندهی و کنترل است که به صورت آنلاین این اطلاعات را در اختیار یگان قرار می‌دهد و ستاد فرماندهی می‌تواند براساس این اطلاعات با شناسایی منطقه عملیات رزمی را طراحی کند.

امیرحیدری ادامه داد: رزمایش مشترک پهپادی که توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شد پیامی به دشمنان نظام داشت که بدانند اگر دست از پا خطا کنند و اگر مرتکب هر گونه اشتباهی شوند، بدانند که این اشتباه جبران ناپذیر خواهد بود. شاید آن‌ها آغاز کننده باشند، اما تمام کننده نخواهند بود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: علاوه بر این ما توانستیم با اجرای این رزمایش بخشی از قدرت دفاعی ایران را به رخ دشمنان بکشیم و بگوییم در آینده هم دست ما روی ماشه است و هرکدام از دشمنان نظام بخواهند دست از پا خطا کنند آن‌ها را قلع و قمع می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه امنیت مرز‌های کشور خط قرمز ماست، گفت: نیروی زمینی با تمام توان در مرز‌های شرقی، جنوب شرقی، غرب و جنوب غرب و شمال غرب مستقر است و با قدرت از کیان مقدس جمهوری اسلامی دفاع می‌کند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا