ورزشی

منع حضور خارجی ها؛ چه زمانی لغو می شود؟ 

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1730286/34

زمان: 08:29  
1399/10/20

بازدید: 6,242

قانون منع حضور خارجی ها در لیگ برتر که از ابتدای فصل به تیم های لیگ برتری ابلاغ شد از همان ابتدا یک مخالف جدی داشت؛ جمشید نورشرق – رییس کمیته تعیین وضعیت. 

به گزارش “آلانه”، او ماه ها پیش در مصاحبه ای گفته بود این قانون موجب شده تا بازیکنان داخلی دستمزدهای خود را به نحو قابل ملاحظه ای افزایش پیدا دهند و برخی باشگاه ها گله مندند که بازیکنان ایرانی برای تمدید قرارداد درخواست 5 – 10 و 15 میلیارد تومانی دارند و مدعی هستند این عدد در برابر دلار و دستمزد بازیکنان خارجی ناچیز است؛ در چنین شرایطی این قانون باید مورد بازنگری قرار بگیرد. 

 

سازمان لیگ این قانون را در پی عدم پرداخت دستمزد بازیکنان و مربیان خارجی از سوی تیم های لیگ برتر و تعداد پرونده های شکل گرفته در فیفا  علیه تیم های ایرانی وضع کرد اما برای اینکه تیم ها از عدم جذب بازیکنان خارجی آسیب نبینند اذعان کرد خارجی هایی که هم اکنون در تیم های لیگ برتری حضور دارند می توانند قرارداد خود را تمدید کنند. این موجب اعتراض برخی تیم ها از جمله سپاهان شده بود که در جذب و پرداخت دستمزد بازیکن و مربی خارجی عملکرد شفاف و روشنی داشته  است.

 

رییس کمیته تعیین وضعیت به تازگی هم از احتمال بازنگری این قانون در آینده خبر داده است؟ اما سوال مهم اینجاست که این قانون چه زمانی لغو خواهد شد؟ وزیر ورزش و جوانان هم پیش تر گفته بود دست کم این قانون یک سال در فوتبال ایران اجراء خواهد شد و در صورت بهبود شرایط اقتصادی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت. 

 

با این اوصاف و تاکید یکی از مدیران سازمان لیگ که تاکید بر عدم افشای نام خود داشت ابتدای فصل آینده درصورت ارایه درخواست از سوی باشگاه ها لغو این قانون در نشست هیات رییسه سازمان لیگ مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در صورت تایید درخواست باشگاه ها از سوی سازمان لیگ اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال هم باید آنرا تایید کنند. پیش تر قانون منع حضور گلرهای خارجی در تیم های لیگ برتر که موجب افزایش بی رویه دستمزد دروازه بانان داخلی شده بود از سوی سازمان لیگ لغو شد. از دیگر قوانینی که اجرای آن نتیجه عکس در فوتبال ایران داشت اجرای قانون سقف قراردادها بود که این قانون هم لغو شده به این خاطر که موجب پرداخت زیر میزی و هم چنین قرار از مالیات شده بود. 

در تعطیلات زمستانی احتمال بازنگری این قانون وجود نخواهد داشت به این خاطر که فدراسیون فوتبال قرار است انتخابات ریاست و هم چنین اعضای هیات رییسه را برگزار کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا