ورزشی

مسعود با تراکتور بحران زده چه کرد؟ (آنالیز)

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش آلانه، تیم فوتبال تراکتور در حالی یک سوم از مسابقات این فصل لیگ ایران را پشت سر گذاشته که ۱۶ امتیاز دارد و در رتبه سوم قرار گرفته است. این در حالی است که تی تی های شهر تبریز از بازی های نخست با هدایت علیرضا منصوریان تنها شش امتیاز کسب کردند و همین موضوع سبب شد تا محمدرضا زنوزی در اقدامی غیرمنتظره سرمربی تیمش را کنار بگذارد.

 

تغییر در هفته پنجم اتفاقی غیرمعمول به نظر می‌رسد و در همان زمان نیز انتقادات زیادی به این تصمیم وارد بود اما حالا عملکرد مسعود شجاعی و شاگردانش سبب شده تا بار انتقادات از مالک باشگاه نیز کم شود.

 

* امتیاز؛ منصوریان ۶ – شجاعی ۱۰
تیم تراکتور از پنج بازی نخست با هدایت علیرضا منصوریان ۶ امتیاز کسب کرد. آن ها مس رفسنجان را شکست دادند و سه تساوی نیز به دست آوردند و در یک بازی هم به سپاهان باختند. اما تیم شجاعی در پنج بازی سه پیروزی (ذوب آهن، ماشین سازی و پیکان) به دست آوردند و در یک بازی هم مقابل شهرخودرو متوقف شدند. نکته جالب این که اگر می‌توانستند صنعت نفت را هم شکست دهند، اکنون در صدر جدول بودند.

 

* مالکیت توپ؛ منصوریان ۵۴٪ – شجاعی ۶۰٪
البته در این فاکتور نمی‌توان ایرادی به تیم علیرضا منصوریان گرفت چرا که تیم های او بر پایه مالکیت توپ طرح ریزی نمی‌شوند. اما این که مسعود شجاعی در پنج بازی توانسته مالکیت توپ ۶۰ درصدی را ثبت کند، نکته جالبی است.

 

 

* شوت؛ منصوریان ۴۸ – شجاعی ۶۴
در دوره جدید تیم تراکتور، آن ها از نظر شوت به دروازه هم عملکرد بهتری نسبت به قبل داشته‌اند. تیم علیرضا منصوریان در ۵ بازی ۴۸ شوت به دروازه داشت که آمار ۹.۸ شوت در هر بازی است اما حالا این رقم به ۶۴ رسیده که پیشرفتی شگرف را نشان می‌دهد.

 

* شانس گل؛ منصوریان ۱۳ – شجاعی ۲۶
یکی از اصلی ترین انتقادات هواداران تراکتور به علیرضا منصوریان و تیمش، تعداد پایین موقعیت گل در مسابقات بود که به نظر می‌رسد این مسئله رفع شده است. تراکتور در ۵ بازی با هدایت شجاعی و دستیارانش، ۲۶ موقعیت گل ایجاد کرده که این دو برابر رقمی است که برابر تیم علیمنصور ثبت شده بود.

 

* شانس گل حریف؛ منصوریان ۱۶ – شجاعی ۱۴
در این فاکتور تغییر محسوسی دیده نمی‌شود اما به هر حال شاگردان شجاعی در این موضوع نیز بهبود یافته‌اند و کمتر موقعیت داده‌اند. تیم شجاعی در این ۵ بازی میانگین کمتر از ۳ موقعیت  گل برای حریف در هر بازی را ثبت کرده که عدد قابل توجهی است.

 

با این اوصاف وضعیت تراکتور اکنون ثبات یافته و آن ها با نتایج درخشان خود را به صدر جدول نزدیک کرده‌اند. اما ممکن است بازی با پرسپولیس و استقلال، اوضاع را دوباره تغییر دهد. سوال اصلی که مدیران تیم تبریزی باید از خود بپرسند این است که چه برنامه ای برای آینده به جز تاکید بر نظرات هواداری که اغلب با هیجان ابراز می‌شود، دارند؟ آیا در صورت نتایج نامطلوب در برابر سرخابی ها پشت مسعود شجاعی که این نتایج را ثبت کرده، می‌ایستند یا خیر؟

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا