ورزشی

احتمال آزادسازی ورود خارجی ها به فوتبال ایران

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1730263/2

زمان: 23:24  
1399/10/19

بازدید: 14,111

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال، از احتمال لغو قانون ممنوعیت ورود بازیکن و مربی خارجی به فوتبال ایران خبر داد.

به گزارش “آلانه”، یکی از قوانینی که در تابستان امسال توسط سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تصویب شد، عدم ورود بازیکن و مربی خارجی به فوتبال ایران بود. قانونی که تعداد مخالفین آن بیشتر از موافقانش بود ولی به هر شکل تیم های لیگ برتری از حضور مربی و بازیکن خارجی در لیگ بیستم محروم شدند.

دلیل صدور این قانون، وجود پرونده های خارجی پرتعداد تیم ها در فیفا و عدم خروج از ارز از کشور عنوان شد و به همین دلیل بسیاری از تیم ها که به دنبال جذب مربی و بازیکن خارجی بودند، به ناچار از مذاکرات با خارجی ها دست کشیدند.

اما جمشید نورشرق رئیس کمیته تعیین وضعیت امشب با حضور در برنامه شب های فوتبالی در پاسخ به این سوال که با توجه به احتمال گشایش های اقتصادی در آینده نزدیک، امکان لغو قانون منع ورود خارجی ها به فوتبال ایران را رد نکرد و این احتمال را داد که حتی ممکن است این قانون در نیم فصل دستخوش تغییر شود.

نورشرق در این زمینه گفت: برای هر فصل براساس مقتضیات آن ممکن است تصمیماتی گرفته شود. نکته مهم این است که ما در اکثر دعاوی و شکایاتی که مربی یا بازیکن خارجی که به استخدام تیم های فوتبال کشورمان درآمده اند و با آنها روبرو شده ایم، با مسئله مالی مواجه هستیم.

وی ادامه داد: یعنی ما تعهدات مالی را در قراردادها نتوانسته ایم اجرا کنیم و به مشکل خورده ایم که به این شکایات منجر شده است. این یک مسئله مهمی است ما محدودیت های ارزی را در عرصه اقتصادی کشور و مسائل بانکی روبرو هستیم، به نظرم باید دقت کنیم و وقتی تعهدی را می پذیریم که خودمان می دانیم امکان ایفای آن را نداریم و مدیران محترم باشگاه ها ممکن است به این موضوع توجه لازم را نکنند که در زمان مقرر نمی توانند این تعهدات را ایفا کنند، با دخالت پیشگریانه فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ روبرو می شوند و این تصمیم گرفته می شود.

او در پایان در مورد امکان لغو این قانون جنجالی گفت: اگر طبیعتا در آینده شرط لازم که گشایش اقتصادی است، انجام شود و شرط کافی یعنی معذروات مالی باشگاه ها برای ایفای تعهدات کافی باشد و بودجه کافی در باشگاه وجود داشته باشد، ممکن است این تصمیم توسط مدیران محترم سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال انجام شود و قانون منع ورود خارجی ها برداشته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا