سیاسی

شهید فخری زاده، فخر ملت ایران و امت اسلامی است

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش حوزه دفاعی امنیتی گروه سیاسی باشگاه آلانه، حجت الاسلام و المسلمین سید ضیاء الدین آقاجان پور رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع در مراسم بزرگداشت چهلمین روز شهادت دانشمند شهید محسن فخری زاده گفت: چهل روز از ترور ناجوانمردانه این شهید بزرگوار می‌گذرد و در این چهل روز مردم ایران در اقصی نقاط کشور با برگزاری مجالس ویژه، یاد و خاطره این شهید را گرامی داشته و بر ادامه راه ایشان تاکید ورزیدند.

وی با بیان اینکه شهید محسن فخری‌زاده، فخر ملت ایران و فخر امت اسلامی و از بهترین بندگان خدا بود، اظهار کرد: خداوند متعال در این آیه شریفه بهترین مخلوقات خودش را معرفی می‌کند و می‌فرماید: کسانی که ایمان آوردند و اعمال صالح انجام دادند، بهترین مخلوقات خدایند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه عده‌ای نزد رسول خدا آمدند و گفتند” خیر البریه” چه کسانی هستند تصریح کرد: هنگامی که این عده از افراد با رسول خدا کنار کعبه نشسته بودند، امام علی (ع) وارد شد و رسول خدا خطاب به امیر المؤمنین فرمودند: “خیر الربیه” تو و شیعیان تو هستند.

آقاجانپور در همین زمینه افزود: امروز می‌توانیم از این جهت بگوییم که شهید محسن فخری زاده و شهید سپهبد، حاج قاسم سلیمانی، ” خیر البریه” هستند؛ زیرا اهل ایمان قلبی، عمل صالح و مجاهدت بودند.

وی با بیان اینکه شاید برخی اهل ایمان و عمل باشند، اما اهل مجاهدت نباشد گفت: این دو شهید بزرگوار علاوه بر ایمان و عمل صالح اهل مجاهدت بودند و هرگز از خطر نمی‌هراسیدند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه نخست وزیر رژیم غاصب صهیونیستی چندین بار نام شهید فخری‌زاده را در رسانه‌ها اعلام کرده بود، افزود: با این اینکه شهید دانشمند فخری زاده همواره در معرض خطر بود، اما این موضوع هیچ گاه خللی در عزم و اراده و حرکت رو به رشد علمی این شهید بوجود نیاورد و حقیقتاً او مجاهد فی سبیل الله بود.

آقاجانپور در ادامه گفت: جهاد، تنها در میدان رزم نمود پیدا نمی‌کند؛ جهاد، اقتدار را به همراه دارد و جهاد علمی موجب اقتدار نظامی، سیاسی و اقتصادی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز اگر سلطه طلبان و نظام استکبار اهل زورگویی هستند به واسطه “اقتدار علمی” است و فعالیت‌های شهید فخری زاده و دانشمندان بزرگ هسته‌ای و دفاعی در راستای برون رفت از سلطه مستکبران در حوزه علمی بوده است.


بیشتر بخوانید


رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با اشاره به پیام رهبری در خصوص شهید فخری زاده گفت: در پیام معظم له دو نکته انتقام از آمران و عاملان و پیگیری تمام تلاش‌های جهادی این دانشمند شهید در عرصه علمی مورد تاکید است. دشمنان بدانند ما انتقام خون فخری‌زاده را خواهیم گرفت و این انتقام قطعی است.

آقاجانپور با بیان اینکه امروز هیمنه پوشالی آمریکا فروریخته است خاطر نشان کرد: دشمنان ما بدانند و مطمئن باشند که با شهادت حاج قاسم و دکتر فخری زاده راه مقاومت، ایستادگی و روند رو به رشد علمی کشور متوقف نخواهد شد و با افزایش اعتبار و بودجه‌ای که در حوزه پژوهشی پیش بینی شد، مجموعه‌های علمی و تحقیقاتی و دانشمندان ما برای ادامه این راه، مصمم‌تر هستند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا