ورزشی

منطقی پشت اعتراض تیم ها به پرسپولیس نمی بینیم

پنل اس ام اس هیرو

به گزارش “آلانه”، ابراهیم شکوری سخنگوی باشگاه پرسپولیس در گفتگو با رادیو ورزش در مورد بیانیه این باشگاه درباره اعتراضات اخیر تیم های لیگ برتری گفت: صحبت هایمان را کاملا در این بیانیه به نظر مردم رسانده ایم و اینکه من زیاد متوجه جوی که راه افتاده است نمی شوم. هر چقدر ما فکر می کنیم، منطقی پشت این مباحث نمی بینیم. اینکه باشگاه پرسپولیس به عنوان نماینده ایران در فینال آسیا حضور داشته است، یک افتخاری برای کشور ایران است.

وی ادامه داد: نمی دانم که چرا ما باید مورد این هجمه ها قرار بگیریم. ما احترام به همه تیم ها و هواداران به عنوان نماینده ایران در این مسابقات حضور داشته ایم. این طبیعی است که پرسپولیس نمی تواند همزمان در تاریخ 29 آذر در بازی فینال حضور داشته باشد و هم مثلا با سپاهان یا تیم های دیگر بازی کند.

او ادامه داد: در گذشته هم این اتفاق برای تیم های دیگر افتاده و مسابقات بیشتری لغو شده است. این یک امر طبیعی است و شاید اگر واقعا پرسپولیس طی دو سه سال گذشته در لیگ قهرمانان آسیا با این قدرت حاضر نمی شد، سهمیه ما در لیگ قهرمانان آسیا، اکنون 2+2 نبود و کمتر بود و حضور پرسپولیس در بازی فینال، باعث شده است ما به عنوان پرچمدار فوتبال ایران در آسیا خودمان را نشان دهیم و فوتبال کشور را به عنوان مدعی نشان دهیم.

وی گفت: با این وجود، ما مطیع تصمیمات سازمان لیگ هستیم. بعضی از دوستان گفتند پرسپولیس باید ابتدا مسابقات عقب افتاده را انجام دهد و سپس در ادامه مسابقات حضور پیدا کند و ما از این دستور اطاعت کردیم. حالا که ما در حال انجام این بازی ها هستیم، مجددا صحبت های جدیدی می شنویم که چرا پرسپولیس بازی های عقب افتاده اش را انجام می دهد. من فکر می کنم این دوستان باید ابتدا با یکدیگر به جمع بندی و یک هدف مشخص برسند و سپس در این زمینه صحبت کنند و ما تابع سازمان لیگ هستیم. تیم ما آنقدر قدرتمند است که بتواند همچنان با قدرت و طبق برنامه ای که اعلام شده است بازی کند.

شکوری در مورد عدم مدیریت و برنامه ریزی درست در لیگ برتر گفت: این مسئله برای خود ما نیز سوال است که برنامه لیگ چه ارتباطی به پرسپولیس دارد. آیا گناه ما این است که در فینال آسیا حضور داشته ایم؟ اگر این مسئله گناه است، سایر تیم ها راهی که پرسپولیس رفته است را نروند. این هجمه ها در شأن ورزش و فوتبال ما نیست.

او ادامه داد: ما که بازیهایمان را فشرده تر برگزار می کنیم و به بعضی از بازی هایی که نمی دانیم چرا کنسل شده است، هیچ اعتراضی نداریم. ما مطیع سازمان لیگ هستیم و بعضی تیم ها یک سری صحبت هایی را مطرح می کنند. مثلا تیمی گفته است بخاطر نتیجه نگرفتن پرسپولیس در فینال، جو را به سمت دیگری می برند. من نمی دانم 4 دوره قهرمانی لیگ و دوبار حضور در فینال آسیا نتیجه نگرفتن است یا اینکه در هفته های ابتدایی مربی را تغییر دهیم و نتایج مورد دلخواه هواداران را نگیریم؟ چند روز است که صحبت های دوستان را تحلیل می کنیم که منظور از نتیجه نگرفتن چیست؟

او گفت: ممکن است ما نیز متضرر شده باشیم ولی آن را در بوق و کرنا نمی کنیم. سعی می کنیم فوتبالمان را درون زمین بازی کنیم و به مسائل تیم خودمان بپردازیم. ولی توصیه من به دوستان این است که بهتر است تیم ها به فکر نتیجه گرفتن خودشان باشند و به تیم خودشان بپردازند.

سخنگوی باشگاه پرسپولیس در مورد پرونده ماریو بودیمیر نیز گفت: ما در حال بررسی هستیم که چگونه می توانیم طلب او را به صورت اقساطی پرداخت کنیم ولی چیزی که مشخص است، ایشان رأی قطعی گرفته و متأسفانه و این مبلغ باید به او پرداخت شود. امیدوارم ما طوری بتوانیم عمل کنیم که تیم دچار مشکل نشود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا