ورزشی

صادقی: هر تیمی منافع خودش را در نظر می‌گیرد

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1728032/41

زمان: 14:43  
1399/10/08

بازدید: 1,867

امیدوارم بازگشت داوران پشت دروازه مفید واقع شود؛

سرمربی تیم فوتبال سایپا می گوید به دلیل شرایط کرونایی در کشور و دنیا و همینطور حضور پرسپولیس در فینال آسیا، فشردگی زیادی را در مسابقات متصور بوده است.

به گزارش “آلانه”، ابراهیم صادقی سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری پیش از بازی تیمش مقابل صنعت نفت آبادان اظهار داشت: بازی فردای ما با تیم خوب صنعت نفت است که رتبه اش در جدول نشان می دهد تیم خوبی است و فوتبال خوبی بازی می‌کند و توانسته نتایج خوبی هم بگیرد.

او سپس با اشاره به اهداف سایپا در لیگ بیستم بیان کرد: با توجه به اینکه بازی در زمین خودمان برگزار می‌شود، دنبال حفظ روند خوب مان و در ادامه کسب نتیجه‌ای مناسب هستیم. با شروع لیگ دو هدف اصلی داشتیم. ابتدا سازندگی خود را با استراتژی‌ بهتری نسبت به فصل قبل ادامه بدهیم که در این مسیر حرکت می‌کنیم و نسبت به فصل گذشته هم نتایج بهتری کسب کنیم. امسال از لحاظ فنی‌ تیم مان روند بهتری داشته است.  توانسته ایم بازی به بازی فوتبال بهتری ارائه کرده و در دو دیدار اخیر هم موقعیت های خیلی خوبی را روی دروازه حریف‌مان ایجاد کرده‌ایم اما برای تبدیل کردن آنها به گل باید بیشتر کار کنیم.
ابراهیم صادقی با اشاره به بازی روز آینده تیمش برابر نفت آبادان اضافه کرد: در یک هفته اخیر براساس نقاط ضعف و فوت صنعت نفت تمرینات خوبی انجام داده‌ایم و امیدوارم با ارائه یک بازی خوب حداکثر امتیاز را به دست آوریم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد شرایط این تیم در بخش هجومی و آمار ضعیفی که دارند، بیان کرد: یک موضوع مهم این است با رسیدن به منطه 18 قدم و خطر حریف، موقعیت به دست آورید. در این بخش در دو بازی اخیر خیلی خوب عمل کرده‌ایم اما تیم ما جوان است و از بازیکنان 24-23 ساله در خط حمله‌اش استفاده می‌کند. نیاز به بیشتر کار کردن داریم و تمرینات خوبی هم داشته‌ایم. امیدوارم بچه‌ها بتوانند از موقعیت‌های‌شان بهتر استفاده کنند تا راحت تر بتوانیم بازی‌ را ادامه بدهیم.

 

 

سوال دوم از ابراهیم صادقی در رابطه با انتقادهای زیاد از برنامه ریزی مسابقات بود و در پاسخ به این سوال توضیح داد: هر مربی‌ای سعی می‌کند منافع تیم خودش را در نظر بگیرد. در دو روز اخیر به برنامه ریزی مسابقات خیلی اعتراض شده اما من به عنوان سرمربی سایپا باید از تیم خودم دفاع کنم و بازی‌های ما فشرده نیست. سعی دارم منافع تیم خودم را در نظر بگیرم. البته امسال به دلیل شرایط ویژه‌ای که ایجاد شد و پرسپولیس باید در وسط فصل به فینال آسیا می‌رفت، طبیعی بود برنامه ریزی رقابت‌ها فشرده تر شود. هر تیمی سعی می کند منافع خودش را در نظر بگیرد. این هم بخشی از کار است، اما خودم از فصل گذشته به جز یکی دو نشست خبری که اعتراض کردم، صحبتی نداشتم. به هر حال وقتی احساس می‌کنید حق تیم‌تان تضییع می‌شود، سعی دارید خیلی مؤدبانه اعتراض کنید و این موضوع را عنوان کنید.
صادقی در باره بازگشت داوران پشت دروازه به بازی‌های لیگ بیان کرد: امیدوارم آنها بتوانند به تصمیم‌گیری داوران بیشتر کمک کنند تا تیم‌ها به بحث داوری اعتراض نداشته باشند. بیشتر داورانی که در این فصل برای سایپا قضاوت کرده‌اند، کم تجربه بوده اند و برخی از آنها اولین بازی خود را در لیگ سوت زدند، اما چندان به این موضوع اعتراض نکردیم. در دیدار با پیکان به دو سه صحنه معترض کشدیم که با بازبینی صحنه‌ها متوجه شدیم داور اشتباه کرده است. با این وجود امیدواریم داوران هم در سطحی پیشرفت کنند که روزی با کمترین اشتباه کار خود را ادامه دهند.

از سرمربی سایپا در این مورد پرسیده شد که خیلی از مربیان حرف از جوانگرایی می زنند ولی کدامشان موفق تر هستند، اضافه کرد: کاری که سال گذشته در سایپا انجام دادیم خیلی در لیگ برتر تاثیر گذار بود. امسال هم جوان‌ترین تیم لیگ هستیم، اما با استراتژی بهتری عمل کردیم؛ یعنی جوان‌ها در کنار افراد باتجربه قرار گفته‌اند. وقتی به بازی‌های لیگ نگاه می‌کنم متوجه می‌شوم باشگاه‌ها و مربیان بیشتر با بازیکنان آکادمی و تیم‌های پایه خود فرصت می‌دهند. صنعت نفت مسجد سلیمان و پیکان جزو تیمی‌هایی هستند که در ذهن من به عنوان تیم‌های فرصت‌دهنده به جوان‌ها وجود دارند. امسال تعداد زیادی از باشگاه‌ها به بازیکنان جوان فرصت می‌دهند و این اتفاق خوبی است زیرا در آینده باشگاه با پرورش بازیکن و هزینه‌ کمتر از لحاظ مالی در وضعیت خوبی قرار می‌گیرد و می‌تواند در آینده با ایجاد شرایط مناسب بازیکن خود را ترنسفر کند و در کنار آن نتایج خوبی هم به دست آورد.

 

بخش پایاین صحبت های صادقی هم اینطور به زبان آمد: امیدوارم فردا بازی خوبی را شاهد باشیم که ابتدا فوتبال خوبی انجام بدهیم و درکنار آن نتیجه بگیریم. هیچ فشاری روی سایپا وجود ندارد و اعتقاد دارم فرایند درستی در تیم ما طی می‌شود. مسیر مناسب و روبه پیشرفتی را پشت سر می‌گذاریم و با این روند به نتیجه هم می‌رسیم. پس از هر بازی هم از نتیجه کسب شده خدا را شکر می‌کنم و در سایپا یاد گرفته‌ام که هر گاه توکلم به خدا باشد، پشت من است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا