ورزشی

پرسپولیس – سپاهان روی دست سازمان لیگ ماند!

پنل اس ام اس هیرو

کد خبر: 1727816/1

زمان: 10:46  
1399/10/07

بازدید: 3,490

دلیل تاخیر در اعلام برنامه این است: 

سازمان لیگ فوتبال، بعد از چند روز کش‌وقوس درباره داربی تهران بالاخره تاریخ 20 یا 21دی‌ماه را برای برگزاری این بازی در نظر گرفت. 

به گزارش آلانه ، تا لحظه تنظیم این گزارش، هنوز تاریخ و ساعت دقیقی برای برگزاری این بازی اعلام نشده اما اگر همین تاریخ احتمالی یعنی 20 یا 21دی را در نظر بگیریم، سازمان لیگ شرایط سختی برای هماهنگ کردن برنامه‌ها و راضی نگه داشتن تیم‌ها خواهد داشت. طبق برنامه پرسپولیس قرار است روز چهارشنبه 10دی به مصاف ذوب‌آهن برود و استقلال هم در همین روز با گل‌گهر سیرجان بازی خواهد کرد؛ مسابقه‌ای از هفته نهم که در اصل باید یک هفته بعد از داربی برگزار می‌شد. از این چهارشنبه تا تاریخی که برای برگزاری داربی اعلام شده 10 یا 11روز فاصله است و پرسپولیس هنوز یک بازی عقب‌افتاده با سپاهان دارد که تاریخی برای آن اعلام نشده است. 

معضل بزرگ سازمان لیگ هم دقیقا همین بازی پرسپولیس و سپاهان خواهد بود. حالت اول این است که این بازی قبل از داربی برگزار شود، یعنی مثلا 5روز بعد از بازی پرسپولیس-ذوب‌آهن و 5 یا 6روز قبل از داربی. در این صورت قبل از داربی استقلال دوبرابر پرسپولیس استراحت خواهد داشت و بعید است پرسپولیسی‌ها زیر بار این برنامه بروند. 

 اما حالت دوم این است که بازی پرسپولیس –  سپاهان به بعد از داربی موکول شود و سرخابی‌ها با استراحتی کاملا مساوی به مصاف هم بروند. اما در این صورت هم صدای اعتراض استقلالی‌ها درمی‌آید که از مدت‌ها قبل گفته‌اند تا زمانی که پرسپولیس-سپاهان برگزار نشود مقابل سرخپوشان بازی نخواهند کرد. تاکید استقلالی‌ها برای این است که احتمال می‌دهند رویارویی با سپاهان هم پرسپولیسی‌ها را خسته می‌کند و هم ممکن است چند بازیکن محروم روی دست این تیم بگذارد. 

ینها مسائلی است که برنامه‌ریزی لیگ و به‌خصوص داربی تهران را برای سازمان لیگ پیچیده کرده و به همین دلیل است که هنوز تاریخ دقیقی برای 2 بازی پرسپولیس- استقلال و پرسپولیس-سپاهان اعلام نشده است.

منبع : همشهری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا